SARIBAŞ, BAKAN ELVAN’A, ÇANAKKALE ÜZERİNDE UÇAN UÇAĞI SORDU !!!!!!!!!!


* 2 gün öncesinin haberi. Bugün İstanbul’da ve Çanakkale’nin yakınındaki Saros Körfezi’nde deprem oldu. Uçağın geçtiği yer ve zamanlama manidar.

Sarıbaş, Bakan Elvan’a Biga ve Çan Üzerinde Uçuş Yapan Uçağı Sordu

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ali Sarıbaş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi. Geçtiğimiz gün Boeing 767 tipi N76153 tescilli uçağın Biga ve Çan ilçeleri üzerinde gerçekleştirdiği uçuş ile ilgili sorular soran Sarıbaş önergesinde şu ifadelere yer verdi.

“Basında çıkan haberlere göre; 17 Mayıs 2014 tarihinde özel bir havayolu şirketi tarafından kiralanıp,halen ABD’ye kayıtlı olduğu ifade edilen, N76153 tescil nolu Boeing 767 model uçağın, İstanbul Atatürk Hava Limanından kalkarak, Çanakkale Biga ve Çan ilçeleri ile Balıklıçeşme, Kemer, Karabiga, Gümüşçay üzerinde, bölge halkını da rahatsız edecek şekilde, uzun süre alçaktan uçarak turlar atmıştır.
Buna göre;
1) Yabancı bir ülkeye kayıtlı olduğu iddia edilen, N76153 tescil nolu Boeing 767 model uçak 17 Mayıs 2014 tarihinde Çanakkale Biga ve Çan ilçeleri ile Balıklıçeşme, Kemer, Karabiga, Gümüşçay üzerinde alçaktan, yöre halkını da rahatsız edecek şekilde uçarak turlar attığı iddiaları doğru mudur?
2) Çanakkale Biga ve Çan ilçeleri ile Balıklıçeşme, Kemer, Karabiga, Gümüşçay üzerinde alçaktan, yöre halkını da rahatsız edecek şekilde turlar ataması bilginiz dahilinde, izin alınarak mı gerçekleşmiştir? Bilginiz dışında gerçekleşmiş ise bu uçuşa izin verenler hakkında soruşturma başlatacak mısınız?
3) Tur atacak o kadar hava sahası var iken, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkarak, tur atmak için Çanakkale Biga ve Çan ilçeleri ile Balıklıçeşme, Kemer, Karabiga, Gümüşçay bölgelerini seçilmesinin özel bir nedeni var mıdır? Var ise sebebi nedir?
4) Yabancı bir ülke adına tescilli olan uçağın, bu şekilde uçuş yapıp turlar atması, ulusal güvenliğimizi açısından da tehdit oluşturmaz mı?
5) Uçağın özel donanımlı olduğu, bölgenin resimlerini çekerek, haritasını çıkardığı ve bu bölgenin de özellikle seçildiği iddia edilmektedir. Bu iddialar doğru mudur?”

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to SARIBAŞ, BAKAN ELVAN’A, ÇANAKKALE ÜZERİNDE UÇAN UÇAĞI SORDU !!!!!!!!!!

  1. araftabiryolgezer dedi ki:

    Bilim insanlarının, mühendislerin göstere göstere suikastle öldürüldüğü, internet gibi yollar aracılığıyla eğitimli, kültürlü insanların aşağılanması sağlanarak kültürel-akademik soykırımın uygulandığı, ekonomide, tarımda, hayvancılıkta, teknolojide içeriden truva atlarıyla dışarıya mahkum edilen bir ülkeyiz, tüm bunlara şaşırmak nedendir? İşgalin âlâsını yaşadık, yaşıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s