NATO-Stay Behind/ “e-day”(ergenekon) ve HARVARD

Amerikan Harvard Üniversitesi’nden mezunlarının Türkiye’de iki derneği vardır. Biri nerede ise “gizli”dir üyelerini açıklamaz. Sadece onursal başkanları Talat Halman’dır.

Bu gizliliği protesto eden başka mezunlar kamuya açık ikinci bir derneği “gizli” olanı protesto ederek kurmuşlardır. Abdullah Gül, “Atatürk Sofraları” ideolojik manevrasını yaparken ilk misafirleri Prof.Dr. Talat Sait Halman ile Prof.Dr.Halil İnalcık olmuşlardır. Ne konuştuklarının detayı kamuya açıklanmamıştır. Her ikisi de BİLKENT Holding’e bağlı Bilkent Üniversitesi öğretim üyeleridir.

Bugünkü MİT müsreşarı bu üniversitenin Güvenlik Enstitüsü’nden doktora almıştır. Türkiye’deki bütün özel güvenlik örgütleri şebekesi bu sistemin federasyonuna bağlıdır. Bilkent Üniveritesi, Prof. İhsan Doğramacı tarafından kurulmuştur.

NATO Stay-Behind örgütünün dizaynını yapanların kurduğu Roma Clup’ün kurucu üyesi ve onursal başkanı olmuştur.

12 Eylül faşist darbesinin arkasındaki ideologlardan olarak Anayasa’Nın oluşturulmasında bulunmuş YÖK denen faşist kurumu kurup başına geçmiştir. Talat Halman 12 Mart faşist Erim Hükümetinin Kültür Bakanlığını yapmıştır. Ben Atılım gazetesi dergisi röportajımda bunların NATO-Stay Behind “Ergenekon” şebekesi olduğunu anlattım. Kitap yazdım ama Türkiye’de birileri bu konuları kurcalamaktan korkuyor. Kuklalarla uğraşıyoruz ama asıl kuklacıları görmemekte inat ediyoruz, Marx’ın “Perseus, avladığı deevler kendisini görmesin diye sihirli bir başlık giyerdi. Biz ise, devlerin varlığını görmemek için, sihirli başlığı gözlerimize ve kulaklarımıza kadar indiriyoruz.” dediği gibi…(Marx. Kapital I. Cilt. Almanca birinci baskıya önsöz. s.17. Sol yay. 1978)

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s