TAYYİP ÖZEL ÖRGÜTÜ MENSUBUNDAN KOMPLO İTİRAFI

Başbakanlık personeli olduğunu belirterek ismini gizli tutan bir kişi, medyaya itiraf mektubu göndererek karşılaştığı hukuksuz uygulamaları ve sahte delil üretme çabalarını anlattı. 1 aydan fazla bir süredir bu mektubu yazıp, yazmamak konusunda tereddüt taşıdığını söyleyen meçhul isim, “içim kan ağlıyor, benim de ayağımı kaydıracaklar” diye belirterek, Başbakanlık personeli arasından seçilen özel Psikolojik Harekât ekibi içerisinde yer aldığını, sahte delil üretmeleri için baskı yapıldığını, TİB’de sahte dinleme listeleri oluşturularak müfettişler aracılığıyla savcılığa gönderildiğini iddia etti. “Hukuksuzlukları paylaşarak bir nebze olsun af dilemek istiyorum diyen” meçhul kişi, TİB tarafından dinleme listesine eklenen isimlerin neden, hangi amaçlı konulduğunu açıkladı.

İŞTE O MEKTUBUN TAMAMI

Ben 17 Aralık operasyonuyla başlayan süreçte Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan her türlü haksızlığa karşı koymak amacıyla Başbakanlık personeli arasından seçilen özel Psikolojik Harekât (PH) ekibin içinde yer alıyorum.

Başbakanımızın danışmanı Mustafa Varank tarafından oluşturulan özel ekibe, Başbakanımızı savunacak argümanlar geliştirme, halk nezdinde masum/mağdur algısı oluşturma, PDY hakkında yasadışı örgüt damgasının vurulmasını ve yargılanmalarını sağlama görevleri tevdi edildi.

Bunları başardığımız takdirde hepimize yüksek makamlara getirileceğimize ve ayrıca özel olarak taltif edileceğimize yönelik sözler verildi.

“SAHTE DELİL ÜRETMEMİZ İÇİN BASKI YAPILDI”

Bu motivasyon ve verilen sözlerinde umuduyla, büyük bir heyecan ve arzu ile çalışmaya başladık.
Tüm gayretlerimize ve olayın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen ortaya somut bir şey koyamayınca, bize zimmetlenen halk nezdinde masum/mağdur bir Başbakan algısı oluşturmak görevini yapamamakla, PDY hakkında toplum nezdinde itibarsızlaştıracak etkili bir algı kampanyası oluşturamamakla suçlanmaya ve sahte delil üretmemiz yönünde ciddi baskı görmeye başladık.

“HAKARETE, AŞAĞILANMAYA MARUZ KALDIM”

Başarısızlıkla birlikte ekibin havası da iyice bozulmaya başladı. Arkadaşlar, etkili yerlere genel müdür, başkan, daire başkanı atamaları yapıldıkça, “bize ne zaman sıra gelecek?” diye homurdanmaya başladılar. Herkes birbirini rakip olarak görmeye başladı. Bir gün yandaki odada ekipteki bir arkadaşın Başbakan danışmanı büyüklerimizden birine beni kötülerken, hakkımda akıl almaz şeyler söylerken duydum.

Arkadaş yeni yapılacak bir atama için beni kendine rakip görüyordu ve ayağımı kaydırmaya çalışıyordu. Duyduklarıma inanamadım. Ama beni asıl yıkan, o arkadaşın bir hafta sonra çok önemli yere genel müdür yapılmasıydı. Bu nasıl olabilirdi? Biz ne yapıyorduk? Dava düşüncesi, ülke menfaatleri neredeydi? İşte bu vakitten sonra iyice yıkıldım. Bu durumu düzeltmek için çok gayret ettim. Bu işi yapacaksak koltuk sevdasıyla değil, ülkemiz için, partimiz için yapmalıydık.
Sahte delil üretme, birilerine iftira atma gibi yollarla değil, meşru çizgide yapmalıydık ne yapacaksak. 28 Şubat’ta başımıza gelenleri şimdi başkalarına yaşatıyorduk. Ne var ki tüm bunlar fayda etmedi. Aksine hakarete maruz kaldım, aşağılandım, beceriksiz biri olarak görüldüm. Artık son çare olarak bu hukuksuzlukları, girilen yanlış yolu kamuoyuyla paylaşmak kalmıştı geriye.

“İÇİM KAN AĞLIYOR”

Artık ekipte kimsenin kimseye güveni kalmadı. Nasıl güveni kalsın ki, insan yanlış iş yapmaya başlayıp bunu yine yanlışlarla telafi etmeye çalışınca iyice batıyor. Bir süre sonra ise sadece kendini kurtarmayı düşünür hale geliyor. Dürüst olduğuna inandığım hatta imrendiğim bazı arkadaşlarımın şu anki hallerini gördükçe içim kan ağlıyor.

Bu mektubu yazmaya karar vermemde, görev verenler tarafından aşağılanmam, verilen sözlerin yerine getirilmemesi, açıkça sahte delil oluşturarak suç işlememizin istenmesi ve bu tip görev verilen başka bazı kamu görevlilerinin de cesaret ederek yapılan gayri kanuni durumu ihbar etmesi etkili oldu.

“1 AYDAN FAZLA MEKTUBU YAZIP, YAZMAMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

Bu mektubu yazıp yazmamayı bir ayı aşkın bir süredir düşünüyorum. İçimde gelgitler yaşayıp durdum. Tüm bu hukuksuz çalışmalara artık bir son verilir diye bekledim. Soma’da yaşanan hadiseyle birlikte bu konularda bir miktar yumuşama olmuştu, umutlandım. Ama mübarek Cuma günü sabahında Sabah gazetesinin ilk sayfasında TİB’le ilgili gördüğüm haberden sonra anladım ki planlanan şeylerden vazgeçilmemiş.

Hâlbuki TİB’de iş başına gelen Cemalettin Çelik ve ekibinin sahte delil üretme çalışmalarının bir TİB çalışanı tarafından ihbar edilmesi sonrasında bu plan askıya alınmıştı. İşin gerçek yüzü anlaşılınca bu işten vazgeçildi diye düşünmüş ve rahatlamıştım.

Rahatlamıştım, çünkü benim de hazırlık safhasında görev aldığım bir komplo ile çok sayıda masum devlet memurunun hakkına girilmeyecekti artık. Ama Sabah’ta çıkan haber gösteriyor ki bundan vazgeçilmemiş. Haberi yapanlar hazırladıkları listeyi vermekten çekinmişler galiba. İşte ben TİB merkezli olarak tezgâhladığımız bu planının tüm perde arkasını ve hazırladığımız tüm listeyi korkmadan paylaşıyorum.

“HUKUKSUZLUKLARI PAYLAŞARAK BİR NEBZE OLSUN AF DİLEMEK İSTİYORUM”

En başta Allah’tan, sonra vicdanımdan, ailemden ve toplumdan af diliyor, maalesef benimde payım olan bazı hukuksuzlukları paylaşarak bir nebze de olsa kendimi affettirmek istiyorum. Şahit olduğum ve bizzat içinde bulunduğum çalışmaları sizlerle de paylaşıyorum.

1-Çalışmaya başladıktan sonra, bize ve bizle koordineli çalışan başka birkaç ekibe 5-6 aydır Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda devlet memurunu PDY mensubu olmakla suçlayan ihbar mektubu ve mailler geldi. Bu ihbarları ciddi biçimde tetkik ettiğimizde, bunların birçoğunun altının boş olduğunu, birbirlerini sevmeyen insanların ayak kaydırma amaçlı yazdıklarını anladık. Fakat biz bunlardan PDY mensubu olduğunu düşündüğümüz kişilerle ilgili olanları aslı var gibi işleme konmasını sağladık.

2-İhbar mektupları ile gerekli algı oluşturulamayınca haberlerin kaynağı olarak cemaatten kopmuş Kemalettin Özdemir, Ahmet Keleş ve Latif Erdoğan gibi isimlere sarılmak zorunda kaldık. Onların 10-15 sene öncesine dair cemaat yapısıyla ilgili bilgilerini güncelleyip, üzerine senaryo yazıp bizim basına servis ettik.

“YENİ PLANI ANLATACAĞIM”

3-Bizim ekip, tüm bakanlıklardaki diğer ekiplerle sürekli temas halindedir. Bakanlıklarda olan bitenleri anlık olarak takip ederiz. Bizim ekibin en yakın çalıştığı kurum TİB’dir. TİB, son zamanlarda üzerinden delil oluşturma noktasında en önemli kurum haline geldi. TİB başkanı bizim ekiple veya ekibin kıdemlileriyle çok sık görüşür. Son iki aydır birçok gazetede, birçok insanın dinlendiği ve bunların belli yerlere servis edildiği haberlerinin kaynağı da TİB başkanıdır. Selam-Tevhid örgütü soruşturmasının deşifre edilmesi ve bazı doğru dinleme kayıtlarına pekçok meşhur ismi ya da başka dosyalarda adı geçen isimleri katarak basına verme işi TİB Başkanı Cemalettin Çelik’in ilk ve şu ana kadarki en başarılı işiydi. Burada sizlere Sabah gazetesine kısmen yansıyan yeni planı tüm ayrıntılarıyla anlatacağım:

“ALGI OPERASYONU YAPMAYA KARAR VERİLDİ”

Çok kişinin dinlendiği konusunun kamuoyunda tuttuğunu düşünen TİB başkanının teklifi ile, Türkiye’de akla gelen tüm grupların akla gelen öndeki isimleri dinlenmiş, listeleri silinmiş fakat yeni ekip tarafında kurtarılmış gibi yapılarak ciddi bir kamuoyunun PDY aleyhine dönmesini sağlayacak bir algı operasyonuna karar verildi. Bunu nasıl yapacaklarını da öğrenince kendi kendime, “neden bu hale düştük?” dedim. Bazı arkadaşlarımız ise mal bulmuş mağribi gibi konunun üzerine atladılar. Senelerdir beraber çalıştığımız arkadaşlarımı tanıyamaz oldum. TİB başkanının değirmenine su taşımaya başladılar. “Listede falanlar da olsa süper olur” diyerek, TİB başkanına yüzlerce isim verildi. Güya masum ve canımızdan çok sevdiğimiz bir lideri savunmak ve halka anlatmak için yola çıkmıştık, şu an geldiğimiz nokta masum insanların hayatlarını karartacak sahte deliller üretmek. Bu nasıl bir iştir, yaşamayan asla bilemez.
Bizim ekip sürekli listelere eklenecek isimleri belirlerken, bir ay önce (22.04.2014 tarihinde) internet sitelerinde yaptığımız işi anlatan bir ihbar maili yer aldı.

O gün bize bayağı sıkıntı yaşattılar.

Nasıl olur da böyle bir şey sızardı. Hâlbuki maili yazan TİB’de çalışıyorum diyordu ama artık kimsenin kimseye güveni kalmadığından bizim ekip de ciddi sarsıntı geçirdi. Tüm hazırlıklar tamamlanmak üzereyken hatta gazete manşetleri dahi hazırken ortaya çıkın bu ihbar mektubu plan değişikliğine ve ertelemeye neden oldu.

“2 BİN KİŞİLİK LİSTE 700 – 800’E DÜŞÜRÜLDÜ”

Algı operasyonu için dinlendiği iddia edilecek isim listesi 2000 IMEI iken, bir müddet sonra, hem dikkatleri buraya toplamak, hem ilerde ispatını yapamayız, hem de ne olur ne olmaz diye 700-800 civarı bir sayıya düşürülmesine ve bunların servis edilmesine karar verildi. Elimizde patlayabilecek konuda ben ve birkaç arkadaş karşı çıkmamıza rağmen, Başbakanın çok sıkıştırdığı, hatta “Ben meydanlara bas bas bağırdım, siz hala bir delil bulmadınız” diye danışmanına bağırdığı için geri dönüşü olmadığı söylendi.

Bu listeyi yayınlayarak toplumun tüm kesimleri, cemaate düşman hale getirilmek isteniyor. En azından tam inanmayanların akıllarına ciddi şüpheler düşürülmek isteniyor. Aşağıda ekip olarak çalıştığımız konu başlıklarını okuyunca siz de bana hak vereceksiniz.

“LİSTEYE EKLENEN İSİMLER”

Peyderpey listeye eklediğimiz isimler ve aramızda görüştüğümüz bu isimlerin eklenme gerekçeleri hatırladığım kadarıyla şöyle:

1-17/25 Aralık’ta yapılanın bir darbe girişimi olduğu algısını pekiştirmek için listenin başına Başbakanımızın oğlu Bilal Erdoğan eklendi.

2-Son dönemde dolaylı da olsa açıklamaları camia lehinde değerlendirilen siyasilerin bu desteğini ortadan kaldırmak amacıyla CHP den Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi, Deniz Baykal, İsa Gök, Muharrem İnce, Mustafa Sarıgül, Faruk Loğoğlu, Gürsel Tekin bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun kendisi değil de eşi özellikle listeye kondu. Mahremine girilmiş olacaktı. Kılıçdaroğlu’nun eşi listeye eklenirken “Görsün bakalım pis Alevi, seçimde cemaatin kucağına oturmak nasılmış? Ortaklık yaptığı örgütün onu da dinlediği duyulunca partidekilerin yüzüne nasıl bakacak bakalım…” dendiğini hala çok iyi hatırlıyorum. Amaç, Kılıçdaroğlu’nu zorda bırakmak, cemaatle CHP’nin bundan sonra ortak bir iş yapmasını engellemekti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Başbakanımıza karşı oluşabilecek bir koalisyona engel olunmak isteniyordu.

3- MHP’den özellikle hükümeti oldukça sıkıştıran ve zora sokan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Başkanvekili Meral Akşener (cumhurbaşkanlığı adaylığı ihtimali de düşünülerek özellikle eklendi) ve birçok siyasetçinin ismi ile Koray Aydın ve Ümit Özdağ gibi ülkücü camianın önde gelen isimleri listeye eklendi.

4-Sonbaharda yapılacak HSYK üye seçiminde PDY’ye karşı ittifakı sağlamak amacıyla, Emine Ülker Tarhan eklendi.

5-Özellikle yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olma ihtimali olan Meral Akşener hedef alındı. Onun ismi de eklenerek “bak seni de dinliyorlar” denilecek. Bu aynı zamanda MHP ile camia arasını açmak için bulunmaz bir fırsat.

6-AK Parti içinde olup da, cemaatle savaşta Başbakan ve yakın çevresinin fikrini paylaşmayan ve çıkıp da PDY aleyhinde hiç konuşmayan, açıklama yapmayan partililere çok kızgın. Bunların başında Hayati Yazıcı geliyor. Bununla “sen cemaat aleyhine açıklama yapmıyorsun ama cemaat bak seni nasıl dinliyor” denmek isteniyor.

7-İstifa eden milletvekillerini pişmanlığa sevketmek için Başbakan’ın en çok öfkelendiği İdris Naim Şahin eklendi.

8-Efkan Ala, İsmet Yılmaz, Taner Yıldız, Ömer Dinçer, Recep Akdağ, Muammer Güler gibi yeni ve eski bakanlar listeye konarak AK parti genelinde paralel yapı düşmanlığının pekiştirilmesi amaçlandı.

9-Özellikle Gezi olayları sonrası AK Parti’ye karşı oluşan karşıtlığı azaltmak için, “cemaat sizi de dinlemiş” demek için Yılmaz Erdoğan gibi sanatçılar listeye eklendi.

10-Ağustos’taki yapılacak YAŞ’ta malzeme yapmak ve TSK’da yapılması planlanan PDY temizliğinde de kullanmak için, Genelkurmay’ın kurumsal bazı telefonları ile çok sayıda komutanın ismi listeye kondu. Başbakan’ın, Askerin son dönemdeki sessiz demokratik duruşundan rahatsız olduğunu belirten danışmanlar ve bu listenin askeri kendi taraflarına çekeceğine inanıyorlar. Asker listesi özellikle geniş tutuldu, böylece tüm kuvvet komutanlıklarında cemaat düşmanlığının artacağı düşünüldü.

11-Anayasa Mahkemesi Başkanı ile üyelerinin süreçte önemli rol oynaması ve tarafsız duruş sergilemesi nedeniyle listeye eklenerek PDY aleyhine dönmeleri hedeflendi. Başbakanımız meydanlarda AYM üyeleri de dinleniyor derken listeye AYM üyelerinin de eklendiğini bilerek konuşuyordu.

12- Cuma hutbelerinin hükümet yanlısı siyasi içeriğinden dolayı cemaat medyasında Diyanet’e yönelik çok eleştiri yapıldı. Bu yüzden Mehmet Görmez ismi de listede var. Mehmet Görmez üzerinden tüm diyanet camiasının paralel yapıya karşı öfkesi pekiştirilmiş olacak.

13-Erdal Şafak, Okan Müderrisoğlu, Yener Dönmez, Sedat Ergin, Emin Çölaşan gibi çok farklı görüşlerdeki gazetelerden gazeteciler seçildi. Dinlenme her gazetecinin en hassas damarıdır. Bu sayede tüm medyada paralel yapı tepkisi zirveye taşınacaktı.

14-Böcek soruşturmasını yürüten başmüfettiş Mehmet Emin Baysa’nın listede olmasının apayrı bir önemi var. Bu soruşturmada çok uğraşılmasına rağmen konu cemaatle ilişkilendirilemedi. Başbakanımız bu konuyu çok sıkı takip ediyor. Konuyu soruşturan müfettişler bu işten dolayı defalarca azar işittiler, psikolojileri bozulmaya başladı… Ekipteki arkadaşlar, Baysa ismini listeye koyarak böcek konusu ile cemaat arasındaki bağı sağlamayı amaçladılar.

15- Listedeki diğer isimlerden bazıları ise Sabri Uzun, Hanefi Avcı, Emin Arslan, Hamdi Topçu, İbrahim Şahin, Naci Ağbal, Hüseyin Avni Mutlu, Hüseyin Çapkın, Erdoğan Demirören, Remzi Gür, Ethem Sancak, Remzi Fındıklı, Turan Çolakkadı, Hadi Salihoğlu, Osman Güneş, Celalettin Lekesiz gibi isimlerdir. Hepsinin listeye konmasının ayrı bir hikâyesi var. Daha nice isimler. Hepsini anlatmaya takatim yok…

16- Cemaati kendi içerisinde bölmek için her kesimden isimler ile daha önce cemaatten ayrılmış olan Kemalettin Özdemir gibi isimlerde listede yer alıyor. Cemaatte son dönemde bazı sorunlar yaşayan isimler de listeye dâhil edilerek cemaat içinde ayrılığa yol açmak amaçlanıyordu. “bakın, cemaat kendi içindekileri bile dinliyor” algısı oluşturulup cemaat üyeleri üzerinde de korku oluşturmak hedefleniyordu.

“TİB ÇATISINDAKİ ÇANAK, TÜRK TELEKOM’A AİT ÇIKTI”

PDY’nin casuslukla suçlanabilmesi için listede yer alan isimlerin seslerinin yurtdışına servis edilmiş algısı oluşturmanın önemli olduğu kanaatine TİB başkanı vasıtasıyla, TİB’in çatısındaki çanakla kayıtları yurtdışına kaçırmışlar haberlerini yaptırdık.

Ancak anten işinin aslının olmadığı, TİB’in çatısındakinin Türk Telekom’a ait radyolink denen bir cihaz olduğu, bunun da 10 km öteye bile veri gönderemediği öğrenilince PH ekibi ciddi sıkıntı yaşadı.
TİB ile ilgili planlan diğer bir plan ise, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tehlikeye girdiğini görüldüğünden, bu süreçte kendilerinden olsun, rakiplerinden olsun sıkıntı çıkarabileceklerin de listesini TİB başkanına verdiler. Biz sana söylediğimiz zaman bunları da sistemin başka bir yerinde geçmişten kalmış gibi bul dediler.

Bu süreçte Başbakanlık Teftiş heyeti de TİB’e özellikle gönderildi. Basında çıkan düzmece haberler işin bahanesi oldu. Buldum denen her şey, müfettişlere servis ediliyor, onlara hızlıca rapor yazdırtılıp olay savcılığa paslanıyor. Başbakanlık Teftiş’ten Yüksel Yılmaz ve Osman Bolat oraya özellikle kondu. Onlar da kullanılıyorlar bu süreçte, sahte delillerin savcılığa intikalinde postacılık yaptırılıyor onlara. Hiçbir konuda riske girmek istemeyen TİB başkanı Cemalettin Çelik, müfettişleri de bu amaçla kullanıyor. Süreç tersine dönerse sorumluluğu müfettişlere yıkacak, kendisi sıyrılacak aradan.

“BENİM DE AYAĞIMI KAYDIRACAKLAR”

Daha yazacak çok şey var ama bunlar olup biteni anlamak için yeter sanırım. Kandırılan halkımıza da bir nebze olsun doğruları iletmek istedim. Bir gün yapılanlardan dolayı ahirette hesap verirken beni kurtaracak bir şey olsun diye bu mektubu kaleme aldım. Ama en önemlisi bizim yola beraber çıktığımız arkadaşlarımızın ve bu süreci yönlendiren bir kadronun niyetlerinin çok farklı olduğunu gördüm. Anladım ki çok geçmeden bunlar benim de ayağımı kaydıracak. Ben dünyada da ahirette de bunlarla beraber anılmak istemiyorum.

NOT: Aşağıda bizim ekibin hazırlayıp TİB’e gönderdiği listenin benim bilgisayarımda kaydettiğim son hali bulunmaktadır. Bunun üzerinde bazı değişiklikler yapılmış olabilir. Ama TİB’de eski tarihli gibi gösterilip sisteme sokulan listenin genel çerçevesi budur. Sanırım yarın öbür gün hükümet yanlısı basında bir bir çıkarılacak liste ile bunun yüzde 90’ı örtüşecektir.

NOT: Başbakanlık’tan TİB’e Giden Liste- Bendeki Son Hali

AD SOYAD – TELEFON NO
ABDULHALIK YILDIZ50534866..
ABDULKADIR ILHAN50522125..
ABDULLAH CETIN50578957..
ABDULLAH EJDER50536602..
ABDULLAH KAYA50545800..
ABDULLAH YAMAN50521754..
ABDURRAHIM DINCER50553461..
ABDURRAHMAN AKDEMIR50559267..
ABDURRAHMAN ÇÜMANGİN55454704..
ABDURRAHMAN FAHİR ALKIM50659466..
ABUBEKIR SIFIL55323571..
AÇELYA ÖZER53981200..
ADEM ARSLAN50521860..
ADEM DERIN50670762..
ADEM TAŞ54195345..
AHMET ALTINAY55498880..
AHMET ALTIPARMAK50546690..
AHMET ER50554094..
AHMET FAKIRULLAHOGLU50566708..
AHMET HAMDI UNLU50551065..
AHMET HAMDİ ÜNLÜ5556720..
AHMET HUSREV ULUSOY50578802..
AHMET ILHAN GULER50554318..
AHMET KİRİŞ50521115..
AHMET OZCAN5065345..
AHMET SAIT YAYLA50571301..
AHMET SAİT YAYLA5074890..
AHMET SARICAN50535130..
AHMET TAMER53225627..
AHMET TANKAL50786834..
AHMET YASAR ERCAN53365179..
AKGUL OREN5055864..
AKGUL OREN5059575..
AKIN KAYIKCI53022447..
ALAEDDIN GULER50546629..
ALİ AKGONULLU50550603..
ALİ ALKAN5053672..
ALİ AVSAR50535638..
ALİ DOGAN ULUDAG50521033..
ALİ IYIOGLU53457299..
ALİ KOYUNCU55475002..
ALİ LAPANTA50575933..
ALİ OZASLAN53277679..
ALİ SAKIN54459640..
ALİ SELMAN ERKUS5054192..
ALİ SERIN55584926..
ALİ NAR50723589..
ALİ OZKARA50574665..
ALİ PARLAK50556538..
ALİ SÖNMEZ50543260..
ALPAY UNEY53373304..
ALPER KORKMAZ50550233..
ALPTEKIN KIRIK55351729..
ARIF CETIN50534797..
ARİF KOYUNCU50690429..
ARSLAN ATES50522938..
ARSLAN OZUYGUR54542333..
ASLI ASAL5056391..
ATILA GUNGOR5548539..
ATILLA CUNEYT CICEK5068101..
ATILLA GULAN5556335..
ATILLA GULAN55566100..
ATILLA TOROS50567925..
AYCA CANLI50577605..
AYDA SANCAKLI5064013..
AYDIN DEMİR50535668..
AYDIN KOYUNCU53348797..
AYDIN NEZİH DOĞAN5054669..
AYDIN ŞİRİN5422440..
AYHAN KARAGEDIK50580607..
AYKUT TANRIVERDI50523494..
AYKUT TANRIVERDİ50523494..
AYLA GÜVEN50536750..
AYNUR ALTINOZ5533962..
AYSE AYTEN GULLUOGLU50536754..
AYSE AYTUGAN5063274..
AYSE CANBULAT5056175..
AYSE CANBULAT50561756..
AYSE INCE OZDEN5062515..
AYSE TERZI5547816..
AYSE YILMAZ53171010..
AYSEGUL ATALAY50536774..
AYSEL KAYA5056153..
AYSEN ETE50545861..
AYSUN TUNCAY50783402..
AYTEKIN SAHIN50531411..
AYTEN KILIC50593455..
AZİME BAYRAM50529110..
BAHRI AVCI50535317..
BAHRIYE BALABAN50580064..
BANU KARA50574171..
BARIS GULEROGLU54164720..
BARIŞ ÇAĞLAR54555165..
BARIŞ KARAASLAN50794314..
BATUHAN ÖZGÜVEN53751861..
BAYRAM ASLAN53234812..
BAYRAM OZBEK50554410..
BAYRAM YILDIRIM5533486..
BEDIHA COMERT55573541..
BEDRETTİN KOTUK5425343..
BEDRI DURSUN50534944..
BEDRI DURSUN50534944..
BEDRI DURSUN50534944..
BEDRI YALCIN53241138..
BEKIR GOKHAN GOZEN50680129..
BEKIR UZUN53233829..
BERNA ZEYNEP KARA53032748..
BERRAK YILMAZ50521511..
BERRİN TEMİR54239682..
BEYHAN ALTINAY50582631..
BEYHAN ALTINAY50582631..
BILGIN BASARAN50521481..
BIRGUL PIRSELIMOGLU50548779..
BIRSAN GOKTAS50752924..
BİLAL YILDIZ50723435..
BUKET KARAOSMANOĞLU55142647..
BULENT ATA55339212..
BULENT AYTAC53229124..
BULENT SARIGUL50752086..
BULENT TATKAN50574729..
BULENT TATKAN50574729..
BUNYAMIN POLAT50792454..
BURAK TİREN50785506..
BURHAN ÜSTÜN50536727..
CAGRI SANVER50794390..
CAMAL BAS50775312..
CANAN AKTAS55420269..
CANEL RUZGAR 50529583..
CANTURK TASDEMIR53432641..
CEBRAIL CEM ALICI50523891..
CELAL BOZKURT50522026..
CELAL BOZKURT54253796..
CELAL KILIÇDAROĞLU53824991..
CELAL MÜMTAZ AKINCI53246686..
CELAL YILMAZ50521592..
CELAL YILMAZ50534580..
CELAL YILMAZ53040341..
CEM ER50547529..
CEM ILKAY SARIMSAKCI55331738..
CEM ZAFER50743746..
CEMALETTIN AKACAK55324953..
CEMALETTIN KARAKUTUK 53337174..
CEMİL TONBUL50196161..
CEMİL TONBUL50795923..
CENGIZ ERTEN50548290..
CENGIZ HALUK INCE50523087..
CENGIZ HALUK INCE 50523087..
CEYDA KOCAK50725893..
CEYLAN CEVIZ50529460..
CIHANGIR ULUSOY50522929..
COSKUN KILIÇ5079481..
ÇAĞLAR ELGÜL50529933..
DAMLA BARDAK50557594..
DAVUT SAHIN50699147..
DAVUT TEK53248463..
DENIZ MENLIK50538327..
DERYA SEN50548361..
DILEK ALTINGOZ CEBI50792418..
DILEK GOLGELI53233305..
DILSAT YUCEBAS50525527..
DINDAR OZDEMIR54226579..
DOGAN DOVER50792474..
DOGAN ERCAN50650081..
DURMUS ALİ OZSEN54544160..
EBRU SARACOGLU50647431..
EFKAN ALA50670223..
EKİN AÇIKGÖZ50746973
EKREM ERTUGRUL50536733..
ELIF DEMIR55339739..
EMEL SENYOL53234271..
EMEL SIVAS554938607..
EMINE AYDIN50556704..
EMINE KARTAL50591022..
EMİN ARSLAN50554006..
EMİN ZARARSIZ 50639708..
EMİNE KAYA53985030..
EMİNE ÜLKER TARHAN50556687..
EMİNE ÜLKER TARHAN50633399..
EMRE KÜÇÜKBAŞOL50777961..
EMRE ÖZDEMİR50524698..
EMRE ÖZDEMİR53226240..
EMRE YALCIN54423319..
ENDER ANAKLI55521887..
ENDER ARAKLI55532140..
ENDER GENC54622118..
ERAY DOGAN50531124..
ERCAN KOCAKOC53998152..
ERCAN TOPACA50546623…
ERCUMENT GULER50720313..
ERDAL ŞAFAK53396633..
ERDEM KADIOĞLU53232803..
ERDOGAN DEMIROREN53232220..
ERDOĞAN AKTAŞ53251352..
ERDOĞAN DEMİRÖREN55546666..
ERDOĞAN GÜR53268434..
ERGUN ÇELİK50564129..
ERGUN DILER53230889..
ERHAN OZALP53230472..
ERHAN SAKALLI50530232..
ERHAN UZUN50639199..
ERHAN UZUN55340587..
ERKAN CANPOLAT50567243..
ERKAN CATIKOGLU55335236..
ERKAN CENGIZ50555281..
ERMAN ÇAMLIDERE50666900..
EROL COSKUN53362283..
ERSOY ONUR SOLAKOGLU53937393..
ERTUGRUL OZAN ODABAS50586316..
ESAT ISIK50531873..
ESAT ISIK53357127..
ESEN CELIK50550793..
ESİN FİLİZ50741404..
ESRA BEKEN53476790..
ESRA KARAKOÇ55348319..
ETEM ORTAC50568757..
ETHEM SANCAK53235470..
EVREN ALTAY50536833..
EYUP SARICALAR50522146..
EYUP SEKER50574557..
EYUP SEKER50574557..
EYUP SEKER50574557..
FAHRETTIN EVRANOS50594389..
FAHRETTIN OZDEMIRCI53245668..
FAHRETTIN USTUN50577748…
FAHRI AKCIN50536754..
FATIH KILINC50523406..
FATIH MERCAN55564874..
FATIH POLAT50547610..
FATIH SULEYMAN OZDEMIR53951982..
FATIH UNAL53670672..
FATIH UYGUR54259023..
FATİH GÜLEÇ54188225..
FATMA GÖKSEN BATI50535362..
FATMA ISLEYEN50583389..
FATMA NUR OLMEZ50797198…
FATMA SULTAN AKARCA55493571..
FATMA SURAN50791705..
FATMA TIG55334651..
FAZILET DEMET GERMENLI50776294..
FEHMI ATAMAN50521620..
FEHMİ ATAMAN53473208..
FERDI KORKMAZ50556459..
FERDİ KORKMAZ55171353..
FERDİ KORKMAZ55171353..
FERHAN KUSCAN50526073..
FERHAT KURAN50554644..
FERIDE EMEL KABASAKAL50536723..
FERUDUN AYDIN50536759..
FIGEN KOSE50566041..
FIKRET DEMIR50554919..
FIKRET KAHRAMAN50525627..
FIKRET KAHRAMAN50791746..
FIKRET SALMANER50521511..
FILIZ SERTTAS50562338..
FILIZ SERTTAS50562338..
FUSUN SERIM55479294..
GOKCE YAGCI53179346..
GOKHAN BUYUKNISAN50747169..
GULAY COŞKUN50567147..
GULAY OZKARA50720640..
GULCAN AYGUZEL50538652..
GULEN AKKAYA50563554..
GULER CELIKORS50529556..
GULER KARSLI50563287..
GULGUN GEDIK50638858..
GULHAN DINC50532133..
GULSAH HOCAOGLU53530535..
GUNGOR HACIFAZLIOGLU50536605..
GURBUZ YUKSEL50741927..
GÜLAY TEMİZ50535199…
GÜRBÜZ YÜKSEL55498390..
H ABDULLAH KAYA53365572..
HADI SALIHOGLU50523285..
HAFIZE BOZKURT53356863..
Hakan Ali TURGUT50593877…
HAKAN ATEŞ53179405..
HAKAN BURAK UZ50552663..
HAKAN GUNDUZ50535074..
HAKAN KUTLU53332387..
HAKAN OZDAMAR50570811..
HAKAN YAŞAR53258260..
HAKAN YILDIRIM55498394..
HAKKI MANAV50536723..
HALDUN OGUT50562537..
HALIL ADIGUZEL50552230..
HALIL CETIN55340454…
HALIL CILAKER55328411..
HALIL IBRAHIM KUCUK50522480..
HALIL OLMEZ55520810..
HALIM ASANER50536750..
HALUK KIRCA50522250..
HAMDİ TOPÇU50550723..
HAMZA COMEZ50553065..
HAMZA DEMIRDELEN50587372..
HANDAN DURMUS50556636..
HANEFI AVCI50638057..
HARUN OCAKLI54379266..
HARUN OZKAYA50521323..
HASAN ABAZ50626434..
HASAN ALİ OKAN50548898..
HASAN ARI53588235..
HASAN BALTACI53249859..
HASAN BASRİ UÇAR50524111..
HASAN BASRİ UÇAR50564907..
HASAN TAHSIN GOKCAN50536774..
HASIBE ARSLAN50579055..
HASIBE TUNCER53348316..
HASMET CIHANGIR KADAKAL50533117..
HATICE AYSENUR TOGROL55540378..
HATICE KUZUCU50581000..
HATICE OZCAN50556287..
HAYATI YAZICI50577795..
HAYDAR ÇAKIREL53793838..
HAYDAR EROL50575977..
HICABI DURSUN53631110..
HULYA ARSLAN50758361..
HULYA CELEP50566380..
HULYA KOC55526462..
HUMA IPEK50783636..
HUSAMETTIN MAKAS50548546..
HUSEYIN AVNI MUTLU50546640..
HUSEYIN OZBICER54163686..
HUSEYIN SARA53244376..
HUSEYIN TURAN50526589..
HUSEYIN YASAR OZYAVUZ50557306..
HUSNIYE YAZAYDIN55498925..
HÜLYA KAHRAMAN50525627..
HÜLYA YAMAN53146318..
HÜSEYİN ÇAPKIN50534580..
HÜSEYİN ÇAPKIN50534580..
HÜSEYİN MISIRLI50535745..
HÜSEYİN NAMAL50554112..
HÜSEYİN YENİCE50521070..
I.OSMAN SOLAKOGLU50643204..
IBRAHIM AYDIN50535900..
IBRAHIM AYDIN50535900..
IBRAHIM BULENT TUNCEL50521620..
IBRAHIM ER55483508..
IBRAHIM ETHEM KOSAR53334699..
IBRAHIM HALIL ERTURK53354895..
IBRAHIM SAHIN50550557..
IBRAHIM SONMEZ50543260..
IBRAHIM SUREN50529342..
IBRAHIM TASKIN50554663..
IBRAHIM TASYAPAN50546649..
IBRAHIM UGUR CEVIZOGLU50578928..
IBRAHIM UGUR CEVIZOGLU50578928..
IBRAHIM UZUN50535407..
IBRAHIM YASAR50548489..
IBRAHIM YAZICI50562804..
IBRAHIM YAZICI55342458..
IDRIS GUR50554124..
IDRIS NAIM SAHIN50577772..
IHSAN CAFER ELHAN53267009..
ILHAMI KANGUR53032858..
ILHAN HANAGASI50554641..
ILHAN VELIOGLU55543420..
ILKER OZDEMIR50581380..
INCI GUNAY53258044..
IPEK MORAL55342209..
İSA MISIRLI50525505..
İSKENDER AKKUS50593172..
ISMAIL BAŞYİĞİT53084941..
ISMAIL CEM TURGUT54387475..
ISMAIL DARCAN50197319..
ISMAIL RUSTU CIRIT50743010..
ISMAIL SAYMAZ53628239..
İBRAHİM AKGÜN53364068..
İBRAHİM EREN 53270330..
İBRAHİM SAK54544502..
İLKNUR GURBUZ50783465..
İSMAİL BAŞYİĞİT53022525..
İSMAİL BAŞYİĞİT53238254..
İSMAİL YÜKSEK55457944..
İSMET YILMAZ 50534705..
KAAN TIRAŞ50531170..
KADIR SARIKAYA50541340…
KADRI KARTAL50544640..
KADRİ KARTAL50521492..
KADRİYE MERT50769692..
KAMBER OZAN TUTAL50559044..
KAMIL ERDEM GUNAY53242264..
KAMIL KANCABAS50535560..
KAMIL OLCAY OZKAYA55560993..
KAMIL OLCAY OZKAYA55560993..
KAMİL OLCAY ÖZKAYA 55560993..
Kara KUVVETLERİ KOM.53020197..
KAZIM UĞUR50758252..
KEMAL ÇELİK54261864..
KEMAL YENI53040387..
KEMAL YURTNAC50546640..
KEMALETTIN YUKSEL50523798..
KEMALETTİN ÖZDEMİR 53371943..
KENAN SENLIK50526675..
Kenan YAVUZ53359203..
KORAY AYDIN50648040..
KORAY GUNES53354447..
KUTLUKHAN EREN50552499..
LEVENT KAYA50526846..
LEVENT KAYA50773798..
LEYLA ERDOGAN53373212..
LOKMAN SAKCI53641449..
LÜTFÜ SÖNMEZ53015538..
Lütfü SÖNMEZ55333100..
M.Celalettin LEKESİZ50546690..
M.SAİT ÖZDEMİR50681549..
M.SEYFİ SAZAK50531867..
MAHMUT BILGEN50577123..
MAHMUT DURUSOY53247812..
MAHMUT KAAN YUKSEL50524923..
MEDİK ŞEHNAZ ÖZLÜ54133633..
MEHMET AK55326160..
MEHMET AKARCA50521759..
MEHMET AKİF ŞAN50539706…
MEHMET ALTINOK50535288..
MEHMET ATILA KESMAN50784426..
MEHMET AYDOSLU50543655..
MEHMET CAMUR50521083..
MEHMET EMIN BAYSA50581249..
MEHMET EMIN BAYSA50581249..
MEHMET GÖRMEZ50635684..
MEHMET ISIK50540535..
MEHMET KUZUCU50581000…
MEHMET KÜÇÜK50545524..
MEHMET MUTLU50546700…
MEHMET NIHAT KANBUR54251253…
MEHMET ONDER KABASAKAL50546700..
MEHMET OZKAN50576131…
MEHMET OZLU54133633…
MEHMET OZLU54468498.. .
MEHMET SAHIN50522101..
MEHMET SAİT KILIÇ50566141..
MEHMET SEN55456982…
MEHMET SUNAY BODUR53744217…
MEHMET SUTAR53527726…
MEHMET TASCI50575600…
MEHMET TASCI50575600..
MEHMET TASCI50575601..
MEHMET UCAR50792683..
MEHMET UNAL55339884…
MEHMET YARIKAN50733301…
MEHMET YARIKAN50769600..
MEHMET YAYLA50522962..
MELEK DEDE50625346..
MELEK GUMUSTEKIN50587359…
MELIHA EZGI DEMIRCI50655609..
MELİHA TUBA AKDAĞ50770737..
MELTEM AKDOGAN53365377..
MELTEM ARIDURU50573575..
MERAL AKŞENER50633333..
METE DUMAN55359045..
METE KUS55487264..
METE TAŞ53215829..
METIN ERDOGAN53082237..
METIN ERINC50738982..
METIN KIRATLI50534833..
METIN SEYFI SAZAK50521366..
MEVLUT SAVAS BILICAN53231512..
MINE UYGUR53681472..
MİRAY KAYA53302864..
MUAMMER GULER50633347..
MUAMMER GÜLER53238213..
MUAMMER KÜÇÜKDEMİRCİ54527432..
MUAMMER TOPAL50536821..
MUAMMER YILDIZ50524625..
MUCAHIT YANIK5533937…
MUHAMMET EMIN ZARARSIZ5055055…
MUHARREM ERDEM50591542..
MUHARREM INCE50577777..
MUHARREM OZGUN50577738..
MUHSIN PARLAK50529240..
MUJGAN KURTULMUS50635762..
MULAYIM ZANBAK55561440..
MURAT AKYOL50529848..
MURAT CAN53101156..
MURAT CETINER50536670..
MURAT GOKCE50546704..
MURAT KAYNAR53366553..
MURAT OZTURK50536644…
MURAT SAHIN50521332..
MURAT SANCAK55165656..
MURAT SAYGI50658737..
MURAT ŞAĞBAN53149406..
MUSA ÇAĞLAR55320613..
MUSA KANICI50548504..
MUSA TEKIN50575977..
MUSTAFA CELIK50534827…
MUSTAFA EMIN ÇÖLAŞAN55555656..
MUSTAFA IHSAN BATI50535362..
MUSTAFA KEMAL ALATAS50552785..
MUSTAFA KEMAL BIRDAL53741745..
MUSTAFA KEMAL BİRDAL53341618..
MUSTAFA KOCAMAN53248827..
MUSTAFA KOCEK50726299..
MUSTAFA KOKCAM50535115..
MUSTAFA KORKMAZ50778966…
MUSTAFA KOŞUM50523209..
MUSTAFA SAHIN55342482..
MUSTAFA ŞAHİN50521199..
MUSTAFA YILDIRIM50525747..
MUSTAFA YILDIZ50521199..
MUSTAFA YURTDAŞ50755262..
MUSTAFA YURTTEPE50750127..
MUSTAFA YURTTUTAN53022919..
MUZAFFER ELİF ERYALÇIN50575506..
MUZAFFER HACIMUSTAFAOĞLU55320416..
MÜGE YÜKSEL53174998..
MÜRSEL ALİ KAPLAN50545851..
NACI GUNES55498864..
NACİ AĞBAL50641835..
NACİ GÜVEN53236119..
NACİ KURU50767014..
NAFIZ YUKSEL53396550..
NAMIK DEMIR50546631..
NAZMİ GÜR50734883..
NEBAHAT SIMSEK50528359..
NECATI KESKIN50779637..
NECDET KOSE50727204..
NECMEDDIN BILAL ERDOGAN50550534..
NECMETTIN EMRE50782847..
NERMIN KAYASOKEN50552253..
NERMİN ÖZTÜRK54260348..
NESRIN DEMET KOSEALI53236727..
NEVIN DUMAN50522161..
NEVRA DURAL50529373..
NEVZAT KARABABA50522933..
NIHAL ABITAGAOGLU KULDEMIR54241799..
NIHAL KOYUNCU50536723..
NIHAT DEMIRBUKEN50556779..
NIHAT OZEN50522133..
NILGUN BEZIK50688199..
NİHAL USLU50522442..
NİHAT ARAS50690812..
Nimet ERSİN50575602..
NURAY YAVAS50558049..
NURAY YAVAS50558049..
NURCAN GUNES50556754..
NURCAN GUNES50558319..
NURETTIN DIN50526635..
NURETTIN ÖZTÜRK50633718..
NURETTİN VEREN54347078…
NURI NECIPOGLU53535476..
NURİ ŞEN50566527…
NUSRAT TEMIZ50535199..
OGUZ CATALKAYA50521766..
OĞUZHAN MADEN50548514..
OKAN MÜDERRİSOĞLU53376572..
OKTAY BOLUKBASI53655904..
OMER CELIK50633363..
OMER DİNÇER53217234..
OMER DİNÇER50575686..
OMER EFE53024884..
OMER EKSI50521220..
OMER FARUK DOGAN50551508..
OMER SUHA ALDAN50633342..
OMER ZEREN50549700..
ONDER BAKAN50522251..
ONER AYDIN50734664..
ONUR IPEK50549707..
ONUR KIZANBEK50784312..
ORHAN BULENT BILGIHAN 53244512..
OSMAN ATALAY50522101..
OSMAN BURHANEDDIN TOPRAK50585751..
OSMAN DOLDUR54267172..
OSMAN ERBAŞ53472037..
OSMAN EYIOL50753611..
OSMAN FARUK BASKUT50798463..
OSMAN FARUK BASKUT55348030..
OSMAN FARUK LOGOGLU50633301..
OSMAN GUNES50546652..
OSMAN GUNES50546666..
OSMAN KANDEMIR50527866..
OSMAN YALÇIN55420845..
OZAN CANGÜREL53032077..
OZDEN OZGEN50761120..
OZGUN PINAR OZALP53373550..
OZLEM ALSAC50781072..
OZLEM SAHIN50798408..
OZLEM YURT50557910..
ÖMER AÇIKGÖZ53334996..
ÖMER BEŞER55261342..
ÖMER CÜNEY AKYOL50641727..
ÖMER ERDEMİR50575724..
ÖMER FARUK ARLI50762590..
ÖMER FARUK ARLI53272070..
ÖMÜR DİKTÜRK50552093..
ÖMÜR DİKTÜRK53252847..
PELİN YAVAŞ55531278..
PINAR ATCI54541241..
PINAR ISTEP OZBEK50554300..
PINAR OLCA50580370..
R. ERDEM TOGRUL50580651..
RAFET DALKIRAN55467782..
RAFET DALKIRAN55469264..
RAFET UFUK ONDER50670101..
RAFET UFUK ONDER53251237..
RAHMI KURT50529697..
RAHMİ UNAL50723437..
RAMAZAN ATASOY50545580..
RAMAZAN DAL50523793..
RAMAZAN ÖZER53015191..
RANA ÖZALTAŞ50563522..
RECEP AKDAĞ50680100..
RECEP EMRA54146580..
RECEP GULTEKIN50554301..
RECEP YAMAN50522715..
REMZI FINDIKLI50523777..
REMZİ GÜR53374534..
RIFAT INANC50552200..
RIZA SAHIN50521579..
SAADET OCAKLI50574737..
SABAN GUVENC KISA50649818..
SABRI UZUN50556111..
SABRİ BOZDAĞ55421014..
SADI AKMAN53255486..
SADIK ÇELİKÖRS50529556..
SADIK TATAR50548849..
SADIYE DAVUTOĞLU54458130..
SADULLAH OZTURK55454743..
SADULLAH OZTURK55487531..
SALIH KAYA505224353..
SAMIH TEYMUR50587439..
SAMIL SEVINC50522193..
SAMİ ÜÇÜNCÜ54254612..
SAMMAZ DEMIRTAS50756969..
SATI ASLIHAN50542642..
SATI YAPMIS55343549..
SEBAHATTİN ASAL50694704..
SEBNEM GUR53766935..
SEDA DURAL50529373..
SEDA TIG50550617..
SEDANUR OCAKLI55321567..
SEDAT ERGİN55527418..
SEDAT GÜNER54281861..
SEHER KAYA50526846..
SEHER KAYA50526846..
SELAMI KARANFIL50681505..
SELAMI YUMUK54487691..
SELAMİ YILDIZ50534580..
SELCUK KUBILAY KARSLI53769059..
SELCUK SAHIN53244629..
SELDA BUYUKDURU50688666..
SELMAN KOMURCU50545436..
SEMA KARTAL50566200..
SEMAHAT CAKIRLAR50782519..
SEMIH GUL54369706..
SEMIH OKYAR50523626..
SEMIH OKYAR50535736..
SENAY YILDIRIM50666176..
SERACETTIN GÖKTAŞ55225252…
SERAFETTIN SANVER50539713..
SERAP ALTUG53663942..
SERAP SAYMAZ50662889..
SERDAR CIMEN50568122..
SERDAR ERGUL53254600..
SERDAR TATLIDIL50578990..
SERHAT ALBAYRAK55487980..
SERHAT DEMIRAL50535120..
SERIF YILMAZ50546640..
SEVİL KILIÇDAROĞLU50577794..
SEYDİ BOZ55348269…
SEYFETTİN ÜNSAL50528357..
SEYFULLAH HACIMUFTUOGLU50546648..
SEYIT CAVDAR50536729..
SEYYIT ALPER SERT53236838..
SEZGİN SİMSAR 50545080..
SIBEL TURGUT50556280..
SIDDIKA YILMAZ50533242..
SIMGE GUNES50749640…
SINAN ALKAYA50742973..
SIRRI KESKINSOY50545257..
SİBEL DEMİR55320071..
SİNAN AKSU5314654..
SİNEMİZ TIĞ50582263..
SUAT ALTIN54148838..
SUAT DEMIROGLU50582423..
SUKRU CELIKLER53337543..
SULEYMAN CAN URYAN50576807..
SULEYMAN KARAGOL50540368..
SULTAN KARAOGLU53245263..
SULTAN KOSE50585503..
SUNA TURKOGLU50536820..
SUNA TÜRE50556487..
SUNAY INCI50586969..
SÜLEYMAN KARACA55141712..
SÜLEYMAN OĞULCAN GÜR53216459..
SÜLEYMAN SAİT ERDOĞAN53241319..
ŞABAN SERT50692357..
ŞENAY AVCI 50521770..
TAHA ÖZHAN55497135..
TANER CINAR50542101..
TANER SAĞIROĞLU50660496..
TANER YIGIT53235561..
TANER YILDIZ 50577738..
TANJU YILMAZ50761932..
TAYFUN ERDAL CEREN50531880..
TAYFUN KOSELE50673705..
TAYFUN SIMSEK50559550..
TAYFUR ERDAL CEREN50745882..
TUBA ŞİMŞEK53043433..
TUGAY GONEN50581069..
TUGBA YUZGEC50792293..
TULAY BÜLBÜL50782818..
TUNCAY SONEL50546647..
TUNCER BERBER50545502..
TURAN COLAKKADI50554674..
TURGUT CESUR55444878..
TURHAN YAMAÇ50522641..
TURKAN YAVUZ50529337..
TURKES POLAT53635040..
TÜRKMEN TÖRELİ50550090..
UFUK NAYIR50521503..
UFUK ÖZSOY54157933..
UGUR DEMIR50572435..
UGUR HAZAN54437586..
UĞUR ATAY53884395..
UĞUR AYTUĞ50639080..
UĞUR KAYHAN54196832..
UMIT DENIZ50522006..
UMIT ULVI CANIK50554521..
UMIT UZUN53426204..
UNAL ACAR50723434..
USKUDAR GURBUZ50757532..
ÜMİT YILMAZ55570670…
ÜNAL BAYHAN50536985..
VAHDETTIN OZCAN50546627..
VARTUHI VARTANYAN53366411..
VELI SENGUN50556175..
VELI TURAN50643806..
VELİ TOPRAK50577704..
VEYSI BORA50785405..
VOLKAN HURMERIC50580294..
VUSLAT DIRIM50554655..
YADIGAR ALTUNTAS50638042..
YAGIZ DALKIRAN54493919..
YAHYA KARSLI50538286..
YAKUP KAYA50548802..
YAKUP ÖZALP53825522..
YALCIN BEKEN50550324..
YALCIN ERYILMAZ50744689..
YASAR DOGU KARACOBAN50591047..
YASAR ELIBOL50553518..
YASAR METIN TAHAN50522051..
YASEMIN KUCUKCOLAK50779637..
YASIN COBAN50535598..
YASIN EMIR50592573..
YASİN EMİR5059257..
YAVUZ SELIM KOSGER50546693..
YAVUZ YAVUZ50585354..
YENER DÖNMEZ54253218..
YILDIRAY GOKTAS50578519..
YILDIRAY GOKTAS50638086..
YILDIRAY GURLER53626699..
YILDIRIM BAHADIR BOLAT50550370..
YILDIRIM DEMİRÖREN55588000..
YILDIZ KORKMAZ53589695..
YILMAZ AKICIL50521144..
YILMAZ AKINCI50521832..
YILMAZ ERDOGAN50521893..
YUNUS SEVKI KIBAR53363063..
YUNUS YAZAR50698737..
YUSUF AYDIN50757641..
YUSUF BULUT50552460..
YUSUF ZIYAATTIN CENIK50554425..
ZAFER OKUYUCU50524020..
ZEHRA OKSAR50566861..
Zekeriya ASLAN53031401..
ZEKERİYA TÜYSÜZ50551507..
ZEKI YIGIT50554364..
ZEYNEL YILDIRIM54449515..
ZEYNEP DURGUT55572493..
ZEYNEP KARAS50550592..
ZEYNEP KENAN50577921..
ZEYNETTIN KASIMOGLU50530030..
ZIYA SENTURK53771791..
ZİHNİ ÇAKIR53225767..
ZURIYET AKGUL50531701..
ZÜMRÜT UYSAL50779020..

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s