VODAFONE da neler oluyor ?

Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone, faaliyet gösterdikleri ülkelerden bazılarının istihbarat kurumlarının müşterilerini yasadışı olarak dinlediğini duyurdu. Şirket yasadışı dinleme yapılan ülkelerin isimlerini ise açıklamadı

Dünyanın en büyük ikinci iletişim mobil şirketi Vodafone faaliyet gösterdikleri 29 ülkeden bazılarında müşterilerinin istihbarat kurumları tarafından yasadışı olarak dinlendiğini açıkladı.

Vodafone tarafından bugün açıklanan raporda, şirketin 29 ülkede faaliyet gösterdiği, bu ülkelerin hepsinde dinleme yapmak için istihbarat kurumlarının yasal izin almak zorunda olduğu belirtildi. Ancak ismi verilmeyen bazı ülkelerin bu izni almadan direkt olarak şirketin veri tabanına girerek kullanıcıların telefon görüşmelerini kayıt altına aldığı ifade edildi.

Şirketten yapılan açıklamada, bu ülkelerin isimlerinin verilemeyeceği belirtildi. Ayrıca, “Az sayıda bazı ülkede, istihabarat kurumları ve ülke yönetimleri yasal bir zemin olmaksızın iletişim bilgilerinin olduğu veri tabanına direkt olarak erişebiliyor.” denildi.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s