CHP ye Öneri

Geceden beri düşünüyorum, CHP’nin partinin geleneksel omurgasını temsil edecek ikinci bir aday çıkarması, başvurulabilecek en akıllı stratejidir.
Neden?

1-İhsanoğlu’nun küresel bir dayatma olduğunu düşünen (ki büyük ölçüde haklıdırlar) kesim böylece bir tarafa atılmamamış, sandığı protesto etmeleri önlenmiş olur.

2-İhsanoğlu’nun yanı sıra çıkarılacak Emine Ülker tarzı ikinci aday, İhsanoğlu’ndan fazla oy alır AKP’nin adayı ile birlikte ikinci tura kalırsa, İhsanoglu’nu dayatan küresel güce “Elimizden gelenj yaptık ama tabandan ters tepti”diyebilme şansı doğacaktır (Kapalı kapılar ardında angajmanlara girenler açısından). Böylece Kılıçdaroğlu olası bir yenilginin ardından yerle yeksan olmaktan kurtulabilecektir.

3-“MHP bu işe ne der?” diye soracak olursanız, MHP cephesinde nasılsa İhsanoğlu’na ilişkin ciddi bir rahatsızlık yok. Eger AKP adayı yüzde 50’yi geçemez de ikinci tura kalınırsa (ki hesaplar bu olasılık üzerine yapılıyor) nasılsa ikinci turda MHP’nin desteklediği adayda birleşileceği için Kılıçdar’ın böyle bir taktik hamleye başvurmasını MHP anlayışla karşılayacaktır.

4-Böylece hem tepki oylarının ve sandığa gitmemelerin AKP adayına yaraması engellenmiş olacak, hem Kılıçdar kendisine manevra alanı yaratmış olacak, hem de CHP’nin ana omurgasını oluşturan ulusalcı ve Atatürkçüler denkemin dışında bırakılmamış olacaktır.

5-Bu şartlar altında kendi adıma oyumu ilk turda CHP’nin göstereceği ikinci adaya veririm (Emine Ulker, Süheyl Batum kim olursa). İkinci tura kalınabilirse mecburen AKP adayının (Muhtemelen RTE) karşısındaki kişiye-maalesef kim olursa olsun- Oyumu veririm..”Yine de sandığa gitmem”diyen arkadaşlar da o saatten sonra oyunbozan olarak kalırlar, kimse kusura bakmasın..

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s