TÜRKMENLER: ERDOĞAN, IŞİD’İ GÜÇLENDİRDİ, ELİMİZDE BELGELER VAR !!!!!!!!!!

* IŞİD saldırısından kaçarak Kerkük’e sığınan Türkmenler, Başbakan Erdoğan’ın IŞİD’i güçlendirdiğini ve şimdi ise terör örgütünün kendilerini katlettiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman IŞİD’in imdadına yetiştirdiğini ileri süren Kevser Beşirli isimli Türkmen, ” Müslüman Türk halkı gelsin, burada halimizi görsün. Erdoğan, Saddam’ın başına gelenlerden keşke ibret alsaydın. Zalimlerin ipi kısadır. Her fani insan gibi hesap vereceksin. Öz halkın bunların hesabını senden birgün soracak. Senin IŞİD’i desteklediğine dair elimizde belgeler var. IŞİD’in elindeki Türk silahlarını ve Türk çadırlarını kendi gözlerimizle gördük. IŞİD militanları bizimle Türkçe konuşuyorlardı. ” dedi.

IŞİD’in saldırısından kaçarak Kerkük’e sığınan Telaferli Türkmenler, zor günler geçiriyor. Gıda ve barınma sıkıntısı yaşayan Türkmenler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın IŞİD’i güçlendirdiğini ve şimdi ise terör örgütünün kendilerini katlettiğini söylüyor.

Türkmen sığınmacılar, IŞİD’in katliamından kaçtıklarını, saldırıda çok sayıda yakınlarını kaybettiklerini söyledi. Telaferli Türkmenler, IŞİD militanları arasında çok sayıda kişinin Türkçe konuştuklarına şahit olduklarını aktardı. Türkmenler, IŞİD kamplarında aralarında Türk Kızılayı çadırlarının da bulunduğu çok sayıda Türkiye’den gelen malzeme tespit ettiklerini ifade ediyor. Daha önce Irak ordusunun Telafer’de ele geçirdiği IŞİD kampında Türk Kızılayı’na ait çadırların görüldüğünü hatırlatan Türkmenler, terör örgütün şimdi kendilerine, gelecekte de Türk halkına musallat olacağını ileri sürdü.

CANLARINI KURTARMAK İÇİN KERKÜK’E SIĞINIYORLAR

Telafer’den Kerkük’e hergün çok sayıda Türkmen canını kurtarmak için sığınıyor. Kerkük şehir girişinde perişan durumdaki Türkmenlerin hali karşında duygulanan bir polisin gözyaşını tutamaması ise dikkat çekti. Yakınlarını kaybeden kadınların feryatları ise yürekleri dağladı. Çaresiz olduklarını söyleyen Telaferli bir kadın, “Derdimizi kime anlatacağız. 3 tane kızımı evde öldürdüler. Kimseye sesimizi duyuramıyoruz.” şeklinde feryat etti.

“BUNLARI ERDOĞAN DESTEKLEDİ VE BAŞIMIZA MUSALLAT ETTİ”

Bir başka Telaferli sığınmacı ise IŞİD’i Başbakan Erdoğan’ın kendilerine musallat ettiğini illeri sürerek, “Erdoğan, bunları sen destekledin ve başımıza musallat ettin. Bu Ramazan’da kafirler, insanlarımızı kesiyorlar. Erdoğan’ın desteklediği bu teröristlerden bir gün hesap soracağız. Unutmayın bu terör örgütü bir gün de Türkiye’deki Türkler’e de musallat olacak.” ifadesini kullandı.

“ERDOĞAN’IN IŞİD’İ DESTEKLEDİĞİNİ GÖZLERİMİZLE GÖRDÜK”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman IŞİD’in imdadına yetiştirdiğini ileri süren Kevser Beşirli isimli Telaferli ise, ” Müslüman Türk halkı gelsin, burada halimizi görsün. Erdoğan, Saddam’ın başına gelenlerden keşke ibret alsaydın. Zalimlerin ipi kısadır. Her fani insan gibi hesap vereceksin. Öz halkın bunların hesabını senden birgün soracak. Senin IŞİD’i desteklediğine dair elimizde belgeler var. IŞİD’in elindeki Türk silahlarını ve Türk çadırlarını kendi gözlerimizle gördük. IŞİD militanları bizimle Türkçe konuşuyorlardı. ” dedi.

Kazım Musa isimli sığınmacı ise kendilerinin de Türk olduğunu, hiçbir Türk hükümetinin kendilerine bu şeklide davranmadığını söyledi. “Allah zalimlerden intikamımızı alsın. Neden Türk hükümeti bize böyle davranıyor” dedi.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s