ORTALIK KARIŞTI BİLİMSEL TEORİYİ UNUTMANIN CEZASINI ÇEKİYORUZ:

“Biz eskiden birbirimizi boğazlamazdık” diyor devrimci ağabeylerimiz. Kesinlikle doğrudur. Beyaz Aydınlıkçılarla ve TİP (TKPlilerle) yapılan kanlı bıçaklı kavgaları unutmuşlar. Olsun doğru olmadığının farkına vardıkları için. Önemli nokta can alıcı çünkü orada emperyalizmin, zionizmin bölgesel egemenlik ve hegemonya hedefleri var oluyor. Onun için diyoruz ki:

Ama o zaman etnik milliyetçilik böylesine yoktu ve bizde Doğu’daki feodalizme karşı maraba-yarı kölelerin özgür bireyler olması için mücadele ediyorduk. DDKO kurulması için önderlik ve destek veriyorduk. lütfen ezberlerden kurtulalım. dünya aynı dünya değil ve sınıflar mücadelesinin “emek-sermaye” arasındaki uzlaşmaz çelişkisi en üst noktada olduğu için bu çelişki “din ve etnik ayrışmalar” ile kamufle edilmek isteniyor. bugünkü durumun temeli yine etnik milliyetçilik tarafından 1980 öncesi atıldı.

herkesin belleğine bir şey oldu ya bilimsel sosyalistsiniz ya da değilsiniz bu kadar basit. Komünist iseniz kavramlar, terminoloji bilimsel disiplin bellidir. 21 yy. 2014 yılının küresel ufkunu kavramadan olguya yaklaşmak büyük hatadır. Psikolojik Savaş, kontra gerilla, yoğunluğu azaltılmış çatışmalar 44 yıl önce hatta 34 yıl önce yoktu. Kitap okumayı sevmeyen entel dantellerimiz zaten Huntington’u okumadı. Ama Marxist olan E.J.Hobsbawm’ı neden okumuyor etnik milliyetçiliğin yardakçıları. elbette bunlara bilimsel cevaplar getirmedikçe istenmeyen görüntüler olacaktır.

Vietnam’da VKP Ho-Giap ikilisi siyasal birliği çiçek dağıtarak sağlamadı.

Asya Tipi Üretim Tarzı ve İlişkileri neden bu ülkede görmemezlikten geliniyor. Bilimsel Sosyalizm ideoloji değildir, bir disiplindir. daha bunu kavrayamadık… Bilimsel Sosyalistler/Komünistler asla SOLCU değildir, DEVRİMCİDİR. Çünkü “solcu”luk anti-marxist Lassallecilik olarak bir küçük burjuva sapmadır. Bunların benim değil ustaların ilkeleri. Daha bunları tam kavrayamadık. İlginç olanı işimize gelmeyen düşünceleri silip-sansür ettikten sonra demokrasicilik oynamaya kalkıyoruz…işte “zor” böyle dayattırıyor kendini…

Halid ÖZKUL

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s