EBOLA Virüsü Amerika Birleşik Devletleri’nde!

–Kısaca Ebola Virüsü–

[[Okurken dinlenebilir:
http://www.youtube.com/watch?v=Jwrw06kus2s]]

Vikipedi Ebola Tanımı:

“Ebola virüsü, insanlarda ve insan dışı primatlarda viral hemorajik ateş şeklinde ciddi hastalık formlarına yol açan virüstür. Dünya Sağlık Örgütü tarafından 4. Risk Grubu Patojen olarak kabul edilmektedir.

Tanımlanabilen üç Ebola virüsü vardır.

-Ebola Sudan
-Ebola Reston
-Ebola Fildişi Kıyısı

Çok tehlikeli bir virüstür. İshal, kanama, deri döküntüleri ve yüksek ateşe neden olur. Adını, Afrika’daki bir nehirden alır. Bulaşıcıdır. Kontrol altına alınmazsa salgınlar görülür. Ebola virüsü, ipliksi yapıda, yaklaşık 80 nm boyundadır. Genetik materyali RNA’dan oluşur.”

Haber:

Geçtiğimiz günlerde Liberya’da araştırma yapan Dr. Kent Brantly bu virüse yakalandı. Doktor özel, karantina için hazırlanmış bir uçakla Amerika sınırları içine getirildi. Eşiyle beraber gelen hasta eşiyle bir cam arkasından iletişim kurmak zorundaydı.

Peki tedavisi olmayan ve salgına dönüşebilecek bu virüse sahip bir insanı Amerika hükümeti neden sınırları içine dahil etti? Amaç çare bulmak mıydı yoksa hastayı, yaşamını yitirene kadar “olabildiğince rahat ettirmek” mi?

Ünlü komplo teorisyeni Alex Jones’a göre bunlardan ikisi de değil.

Jones bu hastanın Amerika’ya, yapılacak bir müdahele olmamasının bilinmesine rağmen getirilmesinin sebebinin, “virüsü silahlaştırmaya çalışmak” olduğunu iddia etti. Jones karşıtı blog yazarları ise bu amacın çok daha önceleri gizli operasyonlarla yapılabilecek olması iken böyle göstere göstere yapmasının mantıksız olacağını savundu.

Jones bununla da kalmıyor yakın geçmişte Obama’nın onayından geçen yeni bir sağlık kanununu da şüpheli bir hareket olarak değerlendirerek teorisini güçlendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde, Bush yönetiminde (2003) yürürlüğe giren “solunum yolları enfeksiyonu kapmış hastaların iradeleri dışında alıkonulabileceği” sağlık yasası Obama döneminde yakın geçmişte biraz daha genişletildi. Bu genişletme, kanama, ateş, ishal, deri döküntüleri gibi daha spesifik semptomları içeriyordu.

Jones’a göre bu yasanın bu şekilde genişletilmesinden hemen sonra ülkeye Ebola virüsü kapmış bir hastanın getirilmesi oldukça şüphe uyandırıcı. Çünkü Jones tüm bu hadiselerin insanları bir sağlık tiranının altına sokma, insanların iradelerini hiçe sayma, solunum yolları hastalıklarına sahip her insanı alıkoyma, dijital takip ve izleme sistemi ile özeline irade dışı ulaşma gibi zorba eylemlere götüreceğini söylüyor. Daha da ileri gidip oldukça ünlü bilimkurgu filmi olan “12 Maymunlar” gibi bir senaryonun patlak verebileceğini iddia ediyor.

Teorisini bununla da bırakmayıp, geçen hafta Almanya hükümetinin de sınırları içine bir Ebola hastasını sokmasını kanıt göstererek, Batı coğrafyasında bir salgın entrikasının başlatılabileceği yönünde devam ettiriyor.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s