sEÇİM SONUÇLARINA ELEŞTİREL BİR BAKIŞ

Bakıyorum da sosyal medyada hala daha seçim sonrası dalga geçmeler, aşağılamalar, hakaretler, nasıl koyduklar, bunlar hülololar vs gibi muhabbetler dönüp duruyor.
Şimdi yiğidi öldür hakkını yeme arkadaş; adam tabana kuvvet çalıştı. imkanları sonuna kadar kullandı. onca tapelere rağmen tabanından kopma olmadı. hile hurda o bu demeyin. vardı yoktur, kedi trafoya girmiştir olmadı fil santrale atlamıştır bunları biliyoruz. ama biz biliyoruz biz idrak ediyoruz fakat onlarla mücadelede kaybediyoruz. Peki neden?
Birader senin ülkende senin tuttuğun parti senin karşına bu güne kadar hangi düzgün adayı çıkardı? herşeyi geçin fiziksel olarak Atatürk’ten beri dik duran, yağız, delikanlı, yakışıklı hangi aday çıktı? yıllarca karşına gelen adaylar hep aynı oldu. yaşlandılar dede oldular hala adaydılar. sonra sen ülkende ki dizilere bir bak bakalım. eskiden var olan o kibar nazik sevgi dolu karakterlerden bulabilecek misin? senin bile izlediğin tuttuğun dizilerde ki karakterlerin hepsi atarlı giderli. eh haliyle başında ki adam da öyle olacak. Sen bir kere medyanın bu saçma yayın politikasına prim verirsen medyada senin algını değiştirir. sen ne kadar eğitimli olursan ol bu cehalete kapılıyorsan başkalarını cahillikle suçlayamazsın arkadaşım.
Adamın tabanı belli, ülkenin eğitim düzeyi belli, okuduğun kitap sayısı gazete sayısı belli. sanata, spora, doğaya olan bakışı belli. son 50 yıl için kalkınma kalkınma diye diye katlettiğin çevre belli. Oturduğumuz yerden komik capsler hazırlayıp, laf sokarak bir şey yapamadığımızda belli. sonuçta senin karşına ne kim olduğu belirsiz bir adam geliyor, sen bunu kabul ediyorsun sonra kaybedince de ona buna sataşıyorsun.
Ben hiç duymadım ki aylar öncesinden “benim cumhurbaşkanı adayım Başbuğ, Fevzioğlu, Emine Ülker, Muharrem İnce” diyenlerin bu çıkan çatı adayına karşı bir şey dediklerini. ne oldu onca paylaşımlarınız, beğenileriniz hepsi silindi gitti.
CHP’nin facebook sayfasında çatı aday açıklandığı ilk zaman ben orada “bu mu demokrasi? demokrat dediğimiz halkın partisi dediğimiz parti kendi tabanına zıt bir adamı aday gösteriyor” dedim orada onlarca kişi üzerime atladı. Ne yapalım Reco mu seçilsin falan gibi bir şey söylediler. Kardeşim koyun dediğin adamlar tercih yapmayan yapmak istemiyen değişimi sevmeyen ileriyi düşünmeyen adamlar. Sen okumuş gezmiş görmüş kültürler arasında dolaşmış farklı havaları solumuş bir çok konu hakkında ilmi bilgiye sahip olan bir bireysin ama sende mevcut seçeneği değiştirmek adına zerre bir şey yapmıyorsun. ee kardeşim sen koyun diyorsun da sen de en az onun kadar koyun oluyorsun. Bu aday senin görüşüne, idealine, değerine, profiline zıt bir adam ama yok değiştirmek adına partine baskı yapmıyorsun.
V for Vendetta maskesi takarsın, onun sözlerini yayınlarsın ama kendine partine sıra gelince sesini çıkaramazsın. Nerede o Atatürkçü ruh? nerede o devrimci görüşler? Nerede o övündüğün Gezi ruhu?
Devrim yapmak istiyorsan önce kendi içinden başla sonra kendi çevrenden, ondan sonra koskoca bir ülkeye devrimi getirebilirsin. Ama bunları yapamadığımız sürecede biz daha çooook balkon konuşmaları izleyip bilo’nun ayağının tökezlemesiyle kendimize egosal mastürbasyon yaparız. ama arkadamızdan bize “eklemeye” devam ederler.
Haydi kalın sağlıcakla…..
Not: evet ben de kiremittine verdim ve içim sızlayarak verdim. seçilmemesine de çok sevindim. diğerinin seçilmesine de çok üzüldüm.

Barkhan BIÇAKÇIOĞLU

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s