MUHALEFETE SON ÇAĞRI, SADECE 29 GÜN KALDI

Terör örgütü PKK’yı yasallaştıran ve taraf konumuna getiren 6551 Sayılı Yasa muhalefetin (CHP-MHP) toplam 186 milletvekiline rağmen 36 ret oyu ile meclisten geçmiş ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onanarak Resmi Gazetenin 16.07.2014 tarihli nüshasında yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunduğunu sandığımız bir kısım muhalefet partileri ve milletvekillerince yasanın iptali için Anayasa Mahkemesinde dava açılması tüm vatanseverlerin beklentisi haline gelmiştir.
Milletvekili sayısı yeterli olan ana muhalefet parti liderinin ve yönetiminin yasa meclise gelmeden önce yaptığı, AKP’ni dahi gölgede bırakan açılıma dolayısıyla federasyona varacak çözüme destek açıklamaları, iptal davasını açmayacağını göstermiştir.
Diğer muhalefet partisinin iptal davasını açma yeter sayısı (110 milletvekili gerekmektedir) olmamakla birlikte, yasa görüşülürken etkin muhalefet yapmayarak sadece 30’a yakın milletvekilini mecliste bulundurması ve yasa kabul edildikten sonra iptal davasını açacağını beyan edip. dava dilekçesini tam kadro imzaladıktan sonra, CHP’nin ulusalcı milletvekillerine dava açma yeter sayısının tamamlanması için kamuoyu oluşturacak çağrıda bulunmaması, bu partinin de iptal davasını açma yada girişimde bulunmaya pek istekli olmadığını göstermektedir.
Yasanın iptali için son tarih 14.09.2014’tür. .
Sürenin bitimine sadece 29 gün kalmıştır.
Federasyona ve bölünmeye giden kavşakta önemli bir hukuki alt yapıyı oluşturan yasanın iptali için gerekli girişimlerde bulunmayan tüm muhalefet milletvekilleri millet vicdanında sorumlu olacaklardır.
Acaba bölünmeye ikna mı edildik?

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s