TÜRKİYE DE SU SORUNU

Isparta: Su günlerdir kokuyor, belediye başkanı kabul etti

Isparta’da musluktan akan sular günlerdir kokuyor. Halkın yoğun tepkilerine karşın Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, suyun koktuğunu kabul ederken “Mikrobik bir durum yok” açıklamasını yaptı. Günaydın, sorunun tüm Türkiye’de olduğunu da söyledi.

Ayrıca Isparta Gelendost’ta Bağıllı, Madenli, Yaka ve göle uzak kalan köylerde elma üreticiliği yapan çiftçiler bahçelerine yeterli su verilmediğini elmaların tehlike altında olduğunu belirterek Sulama Birliği yönetimine tepki gösterdi. Ürünlerine yeterli su veremediklerini belirten çiftçiler savcılığa şikayette bulundu ve gerekirse Isparta- Konya yolunu trafiğe kapatacaklarını açıkladı.

Isparta’ta Ramazan Bayramı’nda da sular kesilmişti.

Kahramanmaraş Afşin: 9 mahallede ya su akmıyor ya da çamurlu akıyor

Afşin’de 9 merkez mahallenin muhtarı bir araya gelerek yaşanan su sorununu ifade etti. Bu 9 mahallenin su sorunları uzun süredir devam ediyor. En az 3 aydır yaşanan su sorunu, bazı mahallelerde 5 aydır sürüyor. Muhtarlar Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösteriyor

Erzincan: HES yapıldı, su sorunu başladı

Erzincan Akyazı Beldesi, Denizdamı, Büyük Çakırman, Karadiğin, Hancı Çiftliği, Gani Efendi Çiftliği köylerinde yaşayan halk içme suyu sıkıntısı çekiyor. Halk 20 Ağustos günü Valilik önünde bir eylem yaparak su sorunlarına işaret etti ve bu sorunların bölgede yer alan HES’ten kaynaklandığını belirtti.

Tokat Zile: Yaklaşık 3 aydır su kesintisi var

Zile’nin bir bölümünde yaklaşık 3 aydır sular akmıyor. İlçede yaşanan su sıkıntısından dolayı çoğu kadın yaklaşık 100 kişi ellerinde boş bidonlarla belediye önünde buluştu ve tepki gösterdi. Belediye Başkanı halka ancak tasarruf yapın diyebildi ve kuraklıktan şikayet etti.

Bingöl: Kültür mahallesi 4 aydır susuz

Kültür Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısına tepki gösteren mahalleliler geçtiğimiz hafta Kültür Virajı’nda toplanarak su sıkıntısını protesto etti. Belediye yetkililerini olay yerine çağıran mahalle sakinleri, mevcut su sorunun çözülmesini istediler. Alanda toplanan mahalleli adına konuşan Kültür Mahallesi muhtarı Ali Bozkurt, biran önce bu mağduriyetin giderilmesi gerektiğini söyledi. Belediyenin bahanesi ise azalan su seviyeleri oldu.

Sinop Gerze: Avlağı Sökü Sitesi’nde su yok

Gerze Devlet Hastanesinin hemen yanı başında bulunan 72 haneli Avlağı sökü Sitesi musluklarından tek damla su akmaması nedeniyle isyan ediyor. Belediye ise sorunu sitenin mevcut su depolarından yüksekte bulunmasına bağladı.

Ordu Gölköy: Çamurlu sular akıyor

Ordu’nun Gölköy ilçesinde sular belli aralıklarla çamurlu olarak akıyor.

Sendika.Org

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s