12 BİN YILLIK HAYVAN İSKELETİNE ATEŞ EDEN KİMDİ? UZAYLILAR MI? GELİŞMİŞ UYGARLIKLAR MI?

 Yakutistan diye bir Türk cumhuriyeti var hiç duyduk mu? Veya diğer adı ile Saka Cumhuriyeti de derler…

 

Çoğunluğu Türk halkından oluşan bu cumhuriyet, Rusya federasyonuna bağlı federe bir cumhuriyettir ve Türk yönetimden müteşekkildir. Yakutistan’ın birde çok ünlü olan bir nehri vardır ve ismine Lena ırmağı denmektedir. Lena nehrinde bazı kazı çalışmaları yapılır ve arkeologlar bir hayvan iskeletine rastlarlar. 

 

Bu iskelet bazı testlerden geçer ve net bir tarih çıkarılamasa da eski bir döneme ait binlerce yıllık bir iskelet olduğu sonucuna varılır. (bazı iddialara göre iskelet 12.000 yıllıktır) Fakat daha sonra iskelet üzerinde yapılan araştırmalar ilginç bir ayrıntıyı gün yüzüne çıkartır. İskeletin kafasında yuvarlak bir delik vardır ve bu kez işler karışık bir hal almaya başlar. Bilim adamları ve arkeologlar yeni bir araştırmaya girişirler ve iskeletin yaşını çıkartmayı hedeflerler. 

 

 

Kurul bu iskeletin bir inek, camış, bizon türü canlıya ait olduğu kanaatine varırlar. Yaşadığı yıllarda yaşamış olan homosapiens yani insan dönemlerini incelerler ancak o dönemlerde sadece ilkel mızraklar kullanılmaktadır. İlkel mızrakların uç kısımları ve diğer kesici, delici aletler incelenmeye başlar bu kez ve bu hayvanın kafa iskeletinde delik açan aleti bulmaya çalışırlar. 

 

Fakat nafile…

 

Böylesine oval ve net bir delik açabilecek ilkel bir savaş aleti tespit edilemez. 

 

Peki o halde bu hayvanın kafasına delik açan ne olabilirdi?

 

Akıllara şu soru gelir; “Acaba başka bir boynuzlu hayvan boynuzunu geçirmek suretiyle bu deliği açmış olabilir mi?” Neden olmasın? diyerek çalışmaya başlarlar ancak yapılan araştırma ve testlerden de olumsuz sonuçlar çıkar çünkü hayvan boynuzları ne kadar sert çarparsa çarpsın deri üzerinde etkili olarak bedene girip yaralasalarda kafatasına girebilecek kadar güçlü değillerdir. 

 

İyi de bu hayvanın kafasına bu deliği kim açmıştı o zaman?

 

Bu kez bilim adamları kendi zaman dilimlerinde kafatasına delik açılmış hayvanları incelerler, yüksekten düşenler, cam ve kesici aletlerin parçaladıkları, otomobil gibi araçların çarptıkları vs. bir çok hayvan incelenir ama bu iskelet hiçbiriyle benzerlik teşkil etmez. 

 

Nihayet bir hayvan bulunur ve bu hayvan iki boynuzu arasından yani tam sırt kısmına gelen kafatasının arka tarafından bir avcının av tüfeğiyle bir kurşun yemiştir. 

 

İşte çözüm budur…

 

Evet… Bilim adamları konuyu çözmüşlerdir, bu hayvan kesin olarak ateş edilerek öldürülmüştür çünkü ateş edilerek öldürülen bir çok hayvan incelendiğinde deliğin sertçe açıldığı ve nizami oval kenarlıkları büyük ölçüde birbirine benzemektedir. 

 

Ama bir dakika!

 

Bu hayvan ateşli bir silahla öldürüldüyse, yüzyıllar öncesinde sadece mızrağı olan bu hayvanı kim ateşli bir silahla öldürmüş olabilir ki?

 

Bir zaman yolcusu mu? Yoksa Uzaylılar mı? 

 

Ya da ilkel insanların yanısıra teknolojik üstünlüğe sahip başka insanlarda mı vardı?

 

Bilinmez…

 

Ancak bilinen bir şey var ki Yakut Türkleri Şaman geleneklerini devam ettirir ve kendi mitoslarında yaşadıkları bölgeleri ziyaret eden “göksel ziyaretçiler” olduğunu dile getirirler ve “uçan arabalar” isimli gök araçlarından bahsederler. 

 

Acaba Moskova Paleontoloji müzesinde halen daha sergilenen bu hayvan iskeletini uzaylılar kafasından ateş ederek mi öldürmüşlerdi?

 

 

KURSAD BERKKAN

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s