MİLLİ İRADE BİLDİRİSİ

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en keskin dönemecinden geçmektedir. Türk milleti iç ve dış hainlerle kuşatılmıştır. Türk milletinin iradesi hiçbir alanda tecelli edememektedir. Siyasi partiler Türk milletinin iradesinin vekaletini taşıyamaz durumdadırlar.
Bu nedenle başta Şehit Aileleri ve Yörük–Türkmen dernekleri olmak üzere, işçiler, köylüler, esnaf, memur, öğrenci ve aydınlar bir araya gelmiştir.
Bu bir parti hareketi değildir. SİYASİ PARTİLERDEN BAĞIMSIZ BİR DÜŞÜNCE OLUŞUMUDUR.
HAKKIN MÜDAFAASI ve MİLLÎ İRADENİN ORTAYA ÇIKMASI esas amaçtır.
Nihai Hedef TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’dir.
Hedef, NATO, AB, ABD güdümünden kurtarılmış bir Türkiye’dir.
Hedef, MİLLÎ savunmanın, MİLLÎ ekonominin ve MİLLÎ eğitimin yeniden tesisidir.
Yakın hedef, Atatürk maskesiyle ya da Allah’la aldatanlardan uzak, Türk milletinin yanında aydınlık bir geleceği inşa etmek için HER CENAHTAN öngörülü insanlarla fikir üretmektir.
Aşağıdaki ilkeler çerçevesinde milletin ve memleketin geleceği konusunda fikir teatisi yapmak, kararlar almak ve uygulamak üzere bir aradayız. Bu ilkeleri lâfta değil samimi olarak kabul eden herkesle bir araya gelmeye hazırız.
Gün BİRLİK günüdür!
İLKELERİMİZ:
1. DEMOKRASİ: Gerçek demokrasinin emperyalizm eliyle değil, emperyalizme başkaldıran milletin iradesiyle gerçekleşeceğine inanıyoruz. Demokrasinin ön koşulu “TAM BAĞIMSIZLIK”tır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir millî devlettir. Bu devletin milleti Türk milletidir. Bağımsızlık Savaşı’nı kazanan bu millettir, Anadolu coğrafyasını vatan yapan bu millettir, vatanda devlet kuran bu millettir. Türk milletinin adı ve kimliği üzerinde oynanan her oyunu bozmak için birleşelim.
2. ANAYASA: Anayasanın ilk dört maddesine dokunulamaz; aksi takdirde Türk milletinin meşru müdafaa hakkı doğar. Anayasa yapmak demek bir devlet kurmak demektir. Anayasalar kurdukları devletin temel direkleridir. Her devlet, anayasasına kendi genetik kodlarını işler. Anayasa tartışmalarının değiştirilemez maddeler üzerinde yoğunlaşması bu maddeleri korumak için değil, bu maddelerde saklanan ruhu korumak içindir. Tam bağımsız olmak demek, emperyalizme kafa tutmak, bu uğurda gerekirse ölmeyi göze almak demektir.
3. MİLLÎ DEVLET: Atatürk’ün 3 misak-ı millîsi ekonomi, savunma ve eğitimdir. Toplumsal yaşamın tüm alanlarında, ekonomi, eğitim, sağlık, savunma vb. tüm hizmetlerin milletimizin ihtiyaçları ve çıkarları doğrultusunda, milletimizin imkânlarıyla ve milletimiz için gerçekleştirilmesi millî devlet olmanın vazgeçilmez koşuludur.
4. TAM BAĞIMSIZLIK: Ulusal Bağımsızlık Savaşımızda bütün vatanseverleri bir araya getiren TAM BAĞIMSIZLIK ilkesinin bugün de hiçbir ayrım yapmadan tüm yurttaşları birleştireceğine inanıyoruz. AB, ABD ve NATO gibi bölgesel ittifaklar içinde olmak millî çıkarlarımıza aykırıdır.
5. İLHAM KAYNAĞIMIZ: Binlerce yıllık Türk tarihi, Atatürk’ün önderliğinde emperyalizmi dize getirdiğimiz Ulusal Bağımsızlık Savaşı ve sonrasındaki Türk Devrimidir.
6. ANDIMIZ: “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” sözünde anlamını bulan Türk Devrimini sürekli kılmaktır. Hedefimiz, Atatürk’ün “Muasır medeniyetler düzeyine ulaşmak, hattâ o düzeyi aşmak” sözü doğrultusunda ulusça akıl ve bilim eşliğinde kalkınmaktır.
Bu bildiriyi imzalayan kişi ve kurumlar her il ve ilçede Milli İrade Bildirisi sitesindeki yazarlardan bir ya da birkaçını davet ederek Millî İrade Toplantıları düzenlemeli ve bölgelerinde bir araya gelerek kendi HAK ve HUKUKLARININ SAVUNUSU konusunda somut önerilerini acilen tartışmalıdırlar.
http://www.milliiradebildirisi.org’daki FORUM’da illerdeki toplantılar konusunda temaslar yapılabilir.
e-posta adresi: milliiradebildirisi@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/MilliIradeBildirisi
Twitter: https://www.twitter.com/milli_irade
***Lütfen mailinizi kontrol ederek imzanızı onaylayınız.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s