DAVUTOĞLU nun KIRŞEHİR İÇİN ‘MÜLTECİ’ PLANLARI MI VAR?!

Son birkaç yıldır Anadolu hızla nüfus değişimine sahne oluyor!

Malatya’da Malatyalı, Hatay’da Hataylı gece evinden çıkmaya çekinir hale geldi. Anadolu ve büyük kentlerin çoğunda gergin bir bekleyiş car. Zaman zaman bu sokağa da yansıyor..
Hükümet ise yüzbinlerce kimliği belirsiz ‘mülteciyi’ Anadolu’nun bağrına konuşlandırıyor!
Davutoğlu Kırşehir’de Ahilerin ‘misafirleri’ başlarında taşıdıkları ağırlıklı bir konuşma yaptı.. Kırşehir sürprizlere hazır olmalı, tedbirini almalı..

*_*_*

Davutoğlu konuşmasında
“Ahilik geleneğini benimsediği içindir ki bizim kapımıza gelen, bizimle emniyet bulmak isteyen, soframızda helal bir lokma yemek için kapımıza gelen, Suriyeli kardeşlerimize kapımızı açtık. Coğrafi olarak komşumuz olmasa bile ‘Bize yardım eden birisi olmayacak mı? Bizim soframıza helal lokma getirecek birileri yok mu?’ diyen Somali halkına bu toprakların helal rızkını götürdük. Her yere elimiz ulaştı, ulaşacak. Çünkü biz Ahi Evran’ın torunlarıyız, Moğolların torunları değiliz. Biz Ahi Evran’ın torunları olarak nasıl o dönemdeki istilaya karşı, mazlumun yanında olmuşsa Ahi Evran, Moğol zulmü geldiğinde, mazlumlarla birlikte ayağa kalkmışsa Ahi Evran, Allah şahittir ki hiç bir zalimin karşısında mazlumu yalnız bırakmayacağız. Bizim Ahi Evran’a verdiğimiz söz budur.
Şimdi 3 senedir Ahi Evran’ın torunları olarak Suriyeli yetimlere, kadınlara, yaşlılara, o kardeşlerimize sınırlarımızı açtığımız için bizi eleştiren, kıyasıya eleştiren bir Ahi çocuğu olan Bakan olduğum dönemde, bu kardeşinize defaatle gensoru verenlere sesleniyorum: Gelin ve Ahi Evran’ın huzurunda bir ders alın. Ahi Evran’ın huzuruna geldiğinizde onun manevi şahsiyeti size diyecek ki: ‘Eğer bir mazlum kapına gelirse, kapını kapatma, aç ona kapını’ diyecek” diye konuştu.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s