Başörtüsü gerçeği

Şöyle bir örnek: bir bayan, banyo kapısını kilitlemeyi unutmuş, içeriye bilmeden biri giriyor. Refleksle önce bir el önünü, ikinci eli ise göğüslerini kapattırır.

SAÇLAR???

Saçların neyinden utanılır ki? Saçımdan ne olur ki?

Saçım doğum mu yapar?

Saçım süt mü verir?

Saçımın neresi HARAM? Saçımın neresi seksi?

Saçımın neresini ÖRTMELİYİM?

NİYE???

Eğer kadınlar örterlerse, Allah erkeklere de aynı emri çıkarırdı. Çünkü Nur-30. ayet, “Mümin erkeklere deki…” diye başlıyor.

Nur-31. ayet ise, “Kul lil müminati = Mümin kadınlara de ki…” diye başlıyor. Eğer kadına saç örtmek FARZ ise, otomatikman ERKEĞE de FARZ olur / olurdu… O zaman erkekler de başlarını örtsünler. Eşitlik budur!!! Allah katında kadının saçı, sesi haram ise, erkeğin de saçı haramdır. Yorum bekliyorum.

Şimdi: Erkekler için bir futbolcu şortu yeterlidir. Öylece namaz da kılabilir. Çünkü kadınlarla erkeklerin FARKLI bölgeleri = ZİYNET’tir. Kadın ve erkekte farklı, o bilinen bölgelerden ortak olanı, ŞORT içinde kalır. Ortak olmayanı (göğüs) ise erkekte saklanmaz, ama kadında “ÜST BİR ÇAMAŞIR” ile örtünür.

Allah ve Melekleri, “Erkek, Röntgenci vb” olmadıkları için, bir bayan kendi başına, o kılığıyla namaz kılabilir. Allah erkek değildir, melekler de… Nefsi yoktur saydıklarımın. Allah’ın da nefsi yoktur. Hatta “Kıyam bi nefsihi” derken bile yanlış söylüyoruz. Nefsi yok ki, bir de kendiliğinden Kaim olsun?

Allah her yerde, Meleklerim (Kiramen katibin) de… Tuvalette, ben banyoda soyunuk iken… En pis yerlerde ve benimle birlikteler… Allah, erkek veya kadın değildir! Melekler de… Allah bu konuda, ayetlerle gazap püskürüyor. “Oğul edinmekten, meleklerin kızlar olmasından vb” büyük bir günah olarak söz ediyor.

<> Beynimizi, estetik değerleri düşünmeye programlamalıyız, yoksa şeytan aklımızı ele geçirir.

Evet, doğru söylüyorsun. Estetik önce yüzümüzdedir. Yüz bir tablodur ve cinsel obje değildir. Yani erkek gibi laf atarsak, hiç bir karşıt cinsimiz için “Öff yavrum, ne güzel bir burun, amaninn şu kulaklar” falan demeyiz. Çünkü bunlar ziynet değildir. YÜZ estetik bir tablodur. Yüz güzeldir ve ayetlerde kapanması asla istenmez. (Afganistan, Arabistan, Farsistan, Libyaistan vb hariç…)
Yani görüyorsunuz ki; 1. Hadislere göre İslam, 2. Kur’an’a göre İslam, 3. HAFİF’lere göre İslam…

<> 7-Araf/185: Peki, bu Kur’an’dan sonra, hangi hadise iman ediyorlar?

Hadislere göre “Saç” konusu, “Eğer ki bir kadının, saçının bir teli, bir şimşir (tarak demek istiyor) üzerinde kalsa ve onu helali olmayan bir erkek görse, kıyamete kadar o saç teli yüzünden Allah ve Melekleri ona lanet eder.” Buyrun size HADİS… Ebu Hureyre’den… “Sahih Mahih” denenlerden… Ben saçımı tarayacağım, tesadüfen bir tel tarakta kalacak, o teli bir erkek görecek, ben yandım ki ne yandım??? Bu Hadis (Süfyani) İslamiyeti.

<> 12-Yusuf/111: Bu Kur’an, uydurulacak bir hadis değildir; aksine o, önündekini tastikleyici, her şeyi detaylandırıcıdır.

Benimkini biliyorsunuz, KUR’AN dini. HAFİF din ise bambaşka bir şey: “Yaw kadın çamaşırıyla namaz kılar mı?” diye sorar. Çünkü Allah ile “Babamız”ı özdeşleştirmişiz. Allah deyince, sakallı, kalın sesli, çatık kaşlı, elinde sopa bir simge düşünüyoruz.

Kadınların saçlarına düşman olmuş, seslerine de. Hatta topuklu ayakkabıların çıkardığı seslere de? Hayır, benim Rabbim bunların hiç biri değildir! Bunun için SÜBHANALLAH der melekler hiç durmamaksızın.

Biz ne sanıyorduk “Sübhanallah” demeyi ya? Ne sanıyorduk “Tenzih etmeyi”?

Ne sanıyorduk “tesbih etmeyi”?

HANS VON AIBERG

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s