Kılıçdaroğlundan yerinde bir öneri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kobani olayları ile ilgili düzenlediği basın toplantısında konuştu. CHP’nin tezkereye karşı çıkma nedenini anlatan Kılıçdaroğlu, “Gelin askerimizin kara harekatını Kobani’nin kurtarılması ve IŞİD’in buradan püskürtülmesi hedefiyle kısıtlayalım. Tezkereden ülkemize yabancı asker konuşlandırma maddesini kesinlikle çıkaralım. Onun yerine ‘hava harekatları için işbirliği sağlayabileceğimiz’ ifadesini koyalım. Bu çerçevede biz de CHP olarak ülkemizin bekası için her türlü desteği verelim” diye konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

İktidarın IŞİD’e verdiği destek, bizi tarihimizde ilk kez sokaklarda kardeş kanı dökülmesi noktasına taşımıştır. 23 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu son talihsiz olaylar, hükümetin iddia ettiği gibi kaos lobisinin işi değil, iktidarın kontrolü elden kaybettiğinin göstergesidir. CHP olsaydı ne olurdu? Eğer CHP iktidarda olsaydı, mezhepçi politika uygulamazdı. CHP olsaydı, ülkemizin dış politikasını dinci terör örgütlerine teslim etmezdi. CHP olsaydı, yanı başımızda devlet kurmak için IŞİD’e destek vermezdi. CHP olsaydı, ülkemizin sınırlarını kendi askerlerimizle korurduk.

Adalet ve Kalkınma Partisi çıkardığı tezkere ile topraklarımızda yabancı asker konuşlandırma yetkisi verdi. Hükümete çağrıda bulunuyoruz. CHP tezkereye, hükümetin IŞİD’le mücadele yerine, hedef kaydırması nedeniyle karşı çıkmıştır. Tezkereden ülkemizde yabancı asker konuşlandırılması maddesini çıkaralım. Askerimizin kara harekatını, IŞİD’in püskürtülmesi ile kısıtlayalım. Böyle bir tezkereyi çıkartalım.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s