Kobane ve KADIN Üzerinden Psikolojik Savaş

PSİKOLOJİK SAVAŞ üzerine yıllardır kitap yazıyorum ama söyleyeyim bu mankafa solcular iki gün sonra unutur ne yapıyor adamlar : daha Haziran ayında malzemeyi hazırlamaya başlamışlar.

PKK’dan gerillayı öğrendiler ama onun önündeki KONTRA kavramının hala ne olduğunu çıkarsayamadılar. 1992’de Türk devrimci yazında ilk olarak ben kullandım. Çünkü ne olduğunu açıklıyordum. 6 yıl sonra birileri anca algıladı ama kavrayamadılar.

Neyse ki GEZİ’den beri kavrama sürecine girdiler…Kadın-kız gerillalar en iyi “imaj-maker”; çünkü “hedef kitle”niz ataerkil müslüman, kadına aç, abaza erkek sürüsü. buna solcuları hatta kendine “komünist” süsü verenleri de dahil edebilirsiniz… tabii dişil dayanışmadan dolayı duygusal olarak kadınlarda genellikle feminist ufuktan iç güdüsel olarak bakacaklar… alooo sürü: kızları görüp gaza gelenler, gündem mühendisliği hesabını matematiksel yapıyor şaşmıyor, valla helal olsun. ne demişler “Sezar’ı öldür ama hakkını ver”…

Böylece asıl olan ABD politikalarını gözden kaçırıyorsunuz; ezberlerinizin size yetmediğini görmüyorsunuz. Ama adamlar bunları on yıllar önce think-tank enstitülerinde deneysel olarak kurguladı. adamlar neden son zamanlarda geleneksel peşmerge fotolarını bırakıp kadınlı-kızlı fotolara dayandı. önce ustaca sanal alemde kadın cinayetlerini sürdüler seri halde, ne kadar doğru, ne kadar senaryo bilemiyoruz. çünkü şahit olan gazeteci yok. Suriye vahşeti kafaları kesilen Alevi erkekleri dışında. ardından “kadın gerilla”nın fotoğrafları kol gezmeye başladı. ama gazetecilerin göremediği. sonra bazı romantikler çıktı, nasıl öldükleri meçhul biçimde cenazeler geldi. toplum kıvama geldi. arkadaşlar adamlar tipik ataerkil psikolojisini çözmüş dünyaya uçkurdan baktırıyorlar. öyle olunca PYD, ABD’ye biat ediyor farkına bile varamıyorsunuz. çünkü duygusal olarak aynı geleneksel feodal kafa yapısı içindesiniz.. adeta beyin kontrolü var ama uçkurdan….

unutmayın komünist devrimcinin beyni kafatasının içinde bulunur… “kadınların kurtuluşu olmadan toplumsal kurtuluş olmaz” çok önemli bir ilkedir ve kadına saygıyı zorunlu kılar, ama buradaki sinsilik şudur; “başarısızlık” aynı zamanda sürünün bilinç altında kadının ayrı bir küçümsenmesine yol açacaktır. çünkü emperyalist beyinler sınıflar mücadelesinde emekçi kadının artık ÖNDER konuma geldiğinin farkındadır. onun için bu sinsi karşı-devrimci konspirasyona karşı öncelikle kitleyi onlar uyarmalıdır. kadınlar emperyalizmin komplo politikalarının içinde konu mankeni durumuna düşürülmemelidirler. onun için karşı-devrimcinin beyninin olup olmadığı zaten bizim konumuz değil. karşı-devrimci küçük burjuvalar, siz adam olmazsınız…

Halid ÖZKUL

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s