Hrant Dink soruşturması kafa karıştırmaya müsait

Hrant Dink soruşturması kafa karıştırmaya müsait. Fakat grafikleri okumayı bilirsek emri veren karanlık el aydınlığa çıkacaktır.
– Bu cinayetin kilit ismi ve aynı zamanda polis muhbiri Erhan Tuncel, kendi ifadesinde Fetullah Gülen’in evlerinde kaldığını söylüyor.
– Cinayetin azmettiricisi Yasin Hayal ise, “emniyet içinde ki bir gurup bizi kumanda etti” diyerek bu cinayetin “derin devlet” olarak tabir edilen devlet içinde ki yapılanmalar ile meydana geldiğini söylüyor.
– Dink cinayetin öncesi MCDonalds bombalama eyleminde bombayı hazırlayan Yasin Hayal’in evi aranmış ve evi aramaya gelen dönemin Trabzon TEM şube müdürü Yahya Öztürk, Yasin Hayal’in babasına şöyle demişti: “Yasin gibiler bayrağı kaldıracak. Biz raporlarımızı ona göre düzenleriz, Yasin inşallah az bir ceza alıp çıkar.”
– 17 Aralık olayından sonra ise emniyet içinde ki Fetullahçı yapılanma ortaya çıkarılacak ve Dink cinayeti ile bizzat alakası olan her iki polisinde bu Fetullahçı yapılanmada lider kadrosunda yer aldıkları ortaya çıkacaktı. Trabzon Azınlıklar Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek!!!
– Yine polis muhbirliği yaptığını söylediğimiz Erhan Tuncel, verdiği ifadede DİNK cinayetini önceden Trabzon Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek’e haber verdiğini söylüyordu. Ancak Ramazan Akyürek kılını bile kıpırdatmamıştı! Yasin Hayal’in, “emniyetin içindeki bir grup bizi kumanda ediyor” dediği yapılanma Ramazan Akyürek’in başını çektiği Fetullahçı yapılanma olmasın?

Cenk EĞİLMEZBİLEK

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s