Reyhanlı Patlamasının Arkasındaki Güçleri Deşifre Ediyoruz

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde yaşanan çifte bombalı saldırılar ile barbar terör örgütü IŞİD teröristlerinin ellerini kollarını sallaya sallaya gelip Niğde’de düzenlediği üç kişinin şehit düştüğü saldırlar arasında bağlantı olduğu anlaşıldı.

REYHANLI PATLAMASI İLE NİĞDE SALDIRISI BAĞLANTISI

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre; Reyhanlı patlaması, Adana’da TIR’da havan topu başlıklarının yakalanması, Suriye’ye mühimmat taşınması ve çok sayıda kaçakçılık olayında adı geçen Heysem Topalca’nın (Haisam Toubaljeh), Niğde Ulukışla’daki El Kaide saldırısında da bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nın “Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), El Kaide ve El Kaide Bağlantılı Cündüş Şam İsimli Silahlı Terör Örgütlerine İlişkin Raporu”nda da adı geçen Topalca’nın 2011 yılından 2014 yılı Mayıs ayına kadar Türkiye’ye 873 kez giriş çıkış yaptığı öğrenildi.

jandarmayi-oldurerek-sevap-isledim-23717.jpg

BÖLGENİN KARA KUTUSU

Suriye’nin Türkmendağı bölgesinde faaliyet gösteren Bayır-Bucak Türkmen Taburu Komutanı olan Topalca, ÖSO’nun Türkiye’deki toplantılarına katıldı, El Kaide ve El Nusra örgütleriyle de bağlantısı vardı. Sürekli ortadan kaybolması nedeniyle “Hayalet Komutan” olarak da biliniyor. “Bölgenin Kara Kutusu” olarak adlandırılan Topalca’nın Emniyet’te El Kaide bağlantısı ve kaçakçılık suçundan kaydı bulunuyor. Topalca, Türkiye’de 2 kez gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

nigde-saldirisinin-kacan-faili-yakalandi-4561-669x321.jpg

KAÇAKÇILIK YAPACAĞIZ DİYE KANDIRILMIŞLAR

Reyhanlı’da 11 Mayıs 2013 tarihinde 52 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamada da Topalca’nın adı geçmişti. Şüpheliler Yusuf Nazik ve Mehmet Gezer ifadelerinde, “Topalca, bizi tuzağa düşürdü. Reyhanlı’dan mal geçirmek için işbirliği yapıyorduk. Patlamada kullanılan minibüsler kaçakçılık için hazırlanmıştı” dedi. Mahkemece kabul edilen iddianamede de Topalca’nın Reyhanlı patlamasında kullanılan mühimmatın Türkiye’ye girişini sağladığı ileri sürüldü. Topalca’nın adı ayrıca Adana’da 7 Kasım 2013’te dorsesinde 933 roket başlığı ve 10 farklı ebatta alüminyum boru bulunan TIR olayında da geçti.

THKP-C’NİN ELİNDEYMİŞ

Türkiye’den Suriye’ye silah ve mühimmat sevkiyatına adı karışan Topalca’nın, MİT ve Emniyet istihbarat ile bağlantılı çalıştığı iddia edildi. Türkiye’ye 873 kez giriş çıkış yaptığı öğrenilen Topalca’nın son olarak Yayladağı Sınır Kapısı’ndan çıkış yaptığı belirtildi. Topalca’ya ait araç, İdlib Sermede bölgesinde terk edilmiş bulundu. ÖSO, Topalca’nın rejim yanlısı güçler tarafından yakalanarak Lazkiye’ye götürüldüğünü bildirdi. Topalca’nın Reyhanlı patlamasının sorumlusu olarak bilinen ve davanın iddianamesinde de patlamayı organize eden kişi olarak adı geçen THKP-C Acilciler örgütünün lideri Mihraç Ural’a bağlı güçlerin elinde bulunduğu ileri sürüldü.

KATİLLERİ O SOKMUŞ

Niğde’nin Ulukışla ilçesinde, rutin yol kontrolü sırasında güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu 1 astsubay ve 1 polisin şehit olduğu, 1 vatandaşın öldüğü ve 8 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin iddianamede de Topalca’nın adı geçti. İddianamede, silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve haklarından 3’er kez müebbet hapis cezası istenen Çendrim Ramadani, Benyamin Xu ve Muhammed Sakiri’nin Suriye’deki IŞİD’e bağlı kamptan İstanbul’da silahlı ve bombalı eylem yapmak için ayrıldıkları belirtildi. 3 kişinin Topalca tarafından Yayladağı’ndan yasadışı yollarla Türkiye’ye sokulduğu, bu kişilerin İstanbul’a vardıktan sonra bağlantıya geçeceği kişilerin de Topalca tarafından ayarlandığı kaydedildi.

“AKP’NİN TÜRKMENLERİ”NDEN BİRİ

Toplaca’nın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinin Suriye politikalarını eleştirirken adlarını ağızlarından düşürmediği, Esad rejiminin katliamına uğradığını söyledikleri Bayırbucak Türkmenlerinden olduğu belirtiliyor.

Reyhanlı’daki saldırılar, Erdoğan’ın ABD gezisinin hemen öncesinde yapılmıştı. Erdoğan’ın gezisini amacı da ABD Başkanı Barrack Obama’yı Suriye’ye müdahaleye ikna etmekti. Erdoğan, saldırıları CHP’nin üzerine yıkmaya çalışmıştı.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s