Hiçbir Korkuya Benzemez Halkını Satanın Korkusu

Ak Saray’ın inşaatında çalışan tüm işçilere, yoksullara sesleniyoruz: Gelin ve bildiğiniz tüm bilgileri bizimle paylaşın. Saraya ilişkin vereceğiniz her bilgi değerlendirilecektir.


“Ayakların baş olduğu yerde kıyamet kopar” demişti Tayyip Erdoğan.
Tayyip’in kıyameti demokratik halk iktidarının kurulmasıdır… Devrim korkusudur… Halkın, gırtlaklarını keseceğinden duyduğu korkudur. Zulmü öyle artmıştır ki kendisine saraylar yapıp, içine hapsolmuştur. O korku ki, saraydan çıkamaz hale getirmiştir. O korku ki zulmünü artırarak üstesinden gelebileceğini sanmıştır. O lafta sahiplendiğin halka güvensene, gel gecekondu mahallelerinde otur. Oturabilir misin? Mümkün mü? Halktan bunca korkarken, bunun olması imkansızdır.
Halk düşmanlarının her zaman meydan korkusu vardır. Meydanlar, halkın meşru toplanma alanlarıdır. Korku dağlar kadar olunca meydanlara girmeyi yasaklar. Meydanlarda rahatça yürüyemez, koruma çemberinde ilerleyebilir ancak.
Tayyip, kendi gölgesinden bile korkar. Çalışma odasında bizzat yakın korumalarının dinleyici koyması, tüm koruma ekibini bir gecede değiştirmesi bunun göstergesidir. Tayyip’i dinleyenler kimdi: Başbakanlık Teknik Büro Amiri ile Koruma Dairesi’nden bir polis. İş böyle olunca gölgesinden bile korkar.
Tayyip, kapı gıcırtısından korkar. Tetiktedir, nereden ne geleceği belirsizdir. Ahını aldıklarının nereden çıkacağı belirsizdir. Korkudan yatağının altına bakamaz. Yatakta dönemez korkusundan… Soluk alamaz… Yatak odamda kamera varsa diye Emine’nin elini bile gönlü ferah tutamaz. Çünkü, o da başkalarının yatak odasına kamera sokmuştur.
Zifiri karanlıktan korkar Tayyip. Saray’ı ampül kovasına batırmış gibi aydınlatması bundan. Gök gürlese, biri hapşırsa korkar Tayyip. Ölüler gökten yağıp da hesap soracak diye tir tir titrer. Aynaya dahi bakamaz. Kendisinden korkar. Mendebur suratına bakınca vatan hainliğinin gözbebeklerine nasıl oturduğunu görür de korkar.
Tayyip’in en büyük korkusu HALK KORKUSUdur. Ayaklar baş olunca kaçacak delik olmadığını bilir. Sarayların altına 4 kat sığınak da kazsan, Hitler’i bulan ölüm, gelip seni de bulur.
Tabii, Tayyip’in CEPHE KORKUSU’nu da unutmamak gerekir. Söylediğini yapan, yaptığını savunan; bedel ödemekten zerrece korkmayan Cephe, halüsinasyonlar gördürür Tayyip’e.
İşte Ak Saray’ın hikmeti bu korkuda yatar. Yattığı oda belli olmasın diye her gece bir odasında yatar Tayyip.
Ama Nafile!
2 bin odalı Ak Saray’ı kim yaptı?
Kim yaptı o duvarları? Nereye gitti, duvarcılar, ustalar? Yokluk içindeyken saraylar inşa eden işçi yok mu? Kumunu kim taşıdı, temelini kim kazdı? Kim ekmeğini pişirir, çayını demler?
Halkız biz unutma! Her yerdeyiz… Bizsiz hiçsiniz. İşte bu yüzden bulacağız sizi. 2 bin odanın hangisinde olursanız geleceğiz yatağınızın başucuna.
Ak Saray’ın inşaatında çalışan tüm işçilere, yoksullara sesleniyoruz: Gelin ve bildiğiniz tüm bilgileri bizimle paylaşın. Saraya ilişkin vereceğiniz her bilgi değerlendirilecektir.
(Yürüyüş Dergisi 447. Sayısı)

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s