Emine Altındal Hanımefendi nin röportajı

Araştırmacı yazar Aytunç Altındal’ın sırlarla dolu ölümü üzerindeki sis perdesi kalkmadı. Uzun süren sessizliğini Vahdet için bozan Altındal’ın öz kızı Emine Altındal, “Kendi ailesinden yani biz çocukları veya öz kardeşleri tarafından kimse naaşını görmedi, gösterilmedi ve ailesinden kimse naaşı hastaneden teslim alamadı. Ölümü sanki önceden programlanmış ya da dizayn edilmiş gibi çok hızlı bir şekilde örtbas edildi ve bizim sorularımız havada bırakıldı!” dedi.

‘TEHDiT EDiLDiK!’

Şüphelerinin üzerine gittikçe tehdit aldıklarının altını çizen Emine Altındal, “Biz bu durumun üzerine gidince, ailesi ve çocukları olarak bir takım güçler tarafından medya aracılığı ile topa tutulduk. Bizlerin ilgisiz ve babası ile kötü ilişkileri olan çocuklar olduğumuz yazıldı çizildi. Hatta üstü kapalı olarak tehdit bile aldık. O yüzden medyadaki bu sessizlik tabii ki belirli nedenleri olan bir sessizlik” dedi.

‘SON KiTABI KAYIP!’

Aytunç Altındal’ın vefatında yaşanan tuhaflıklar bununla da sınırlı değil. “Sadece evraklar değil, özel eşyaları ve ailevi yadigarlar, bir takım antika koleksiyonlar ve daha kötüsü parmağındaki yüzüğe kadar birçok eşyanın akıbeti belli değil” diye konuşan Emine Altındal şöyle devam etti: “Babamın İngilizce yazdığı ‘Oh Lord, please misunderstand me correctly’ adlı son eseri evinden alınan ya da yok edilen değerli araştırmalarının en önemlilerinden biridir. Bu kitabın bizim bildiğimiz kadarıyla tek bir kopyası vardı, o da ortada yok. Kimler tarafından, neden ve hangi amaçla bizlerden ve kamuoyundan saklanıyor bilmiyoruz.”

YÜRÜYEN DAVALAR VAR

Babalarının vefatı ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili yürüyen birkaç davalarının olduğunu, hedeflerinin babalarının kitaplarının yeniden basımını sağlamaya çalışmak olacağını söyleyen Altındal, “Babam Türkiye’nin ilk Oksidantelistiydi ve bu açtığı yolda ilerlemek isteyen insanlara yardımcı olabilmek için çabaladığımızı herkesin bilmesini isteriz” dedi.

‘SELiN ŞENOCAK BABAMIN EŞi DEĞiL!’

EMİNE Altındal, babasının vefatından sonra medyada öne çıkan manevi kızı Yonca Bayrak ve eşi olarak bilinen Selin Şenocak isimleriyle ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Altındal şunları söyledi: “Yonca (Bayrak) hanım, saygıdeğer bir insandır ve kendisi ile görüşürüz. Ancak babamın Selin (Şenocak) hanım ile bir evlilik akdi yoktu. Hanımefendi nasıl böyle bir yersiz iddiada bulunup ‘ben eşiyim’ diyebildi, anlayamadık… Kayıp eşyalarıyla ilgisi var mı bunu mahkeme belirleyecek. Selin hanım, babama sadece arkadaşlık ve asistanlık ediyordu. Zaten kendisi bir sürü soru işareti ile beraber ortadan kayboldu.”

ŞADAN KABA / İSTANBUL

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s