“Afyon’da 25 askerin şehit olması ile MİT tırları bağlantılı“

MİT tırları ile insanı yardım malzemesi mi, silah mı taşınıyor? Tırlarda bulunan malzemelerde ilgili Jandarma Genel Komutanlığı’na ait tutanaklar, bir bakan danışmanının bilgisayarının hecklenmesi sonucu, internette yayıldı. Yayın yasağı gerekçesi ile haberleri ve belgelerin dolaşımını engellemeye çalışan Hükümet, delillerin üzerini örtmeye çalışmakla suçlanıyor.

“O MÜHİMMAT AFYON’DAN YÜKLENDİ, BUNU İSTEMEYENLER DEPOYU PATLATTI!”

Belgelerle ilgili olarak Karşı Gazete’ye konuşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, çok çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

“HAKAN FİDAN’IN ‘GÖNDERDİK’ DEDİĞİ 2000 TIR, AFYON’DAN YÜKLENDİ”

13 Mart 2014 tarihinde Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Orgeneral Yaşar Güler’in de bulunduğu belirtilen toplantıya ait ses kaydını hatırlatan Toptaş, “o toplantıda Suriye’ye 2000’e yakın TIR ve malzeme gönderildiğini Hakan Fidan söylemişti. O tırlara mühimmatın Afyon’da 25 askerimizin şehit olduğu patlayan mühimmat deposundan yüklendiğini düşünüyorum” diye konuştu.

25 ASKERİN ÖLÜMÜYLE, MİT TIRLARININ BAĞLANTISI MI VAR?

Toptaş, Afyonkarahisar’daki mühimmat deposunun, Türkiye’nin ikinci büyük mühimmat deposu olduğunu belirtti. “25 askerin şehit olduğu bu patlamanın, silah taşıyan MİT tırları ile bağlantısı var. Hükümet tüm bu bilgi ve delilleri karartmaya çalışıyor. El- Kaide, El- Nusra, Özgür Suriye Ordusu’na bu silahları bunlar gönderdi. Saklısı, gizlisi yok” dedi.

“AFYON’DAKİ PATLAMA SABOTAJ”

“Afyon’daki mühimmat deposu patlaması da bence sabotaj” sözleriyle çarpıcı bir iddiayı dile getiren Toptaş, “bu silahların gönderilmesini engellemek isteyen ülkeler/ örgütler ya da istihbarat birimleri bu sabotajı yapmış olabilir” diye konuştu.

İÇERİ BİR EL ATEŞ EDİLSE, PATLAYACAK DEPO…

Patlayan deponun bir köy yoluna 30-40 metre uzaklıkta bulunduğunu, kapısı açıkken yoldan geçen birinin silahla ateş etmesi halinde rahatlıkla bütün deponun patlatılabileceğini vurgulayan Ahmet Toptaş, “O mühimmatı nereden sevk etti Hakan Fidan? Çok karanlık ilişkiler içine girdiler. Kendi yarattıkları canavarlar şimdi Türkiye’nin başına bela oldu” yorumu yaptı.

GERÇEK ORTAYA ÇIKMASIN DİYE BELGELERE YASAK GELDİ

Tüm bu olayların açığa çıkmaması için savcının, askerin, polislerin casuslukla suçladığını öne süren CHP milletvekili, “Kanıtları karartmaya çalışıyorlar. Ama ne kadar karartsalar da gerçek ortada…” dedi.

SURİYE’DEN GELENLER SAATLİ BOMBA…

Suriye’den gelen iki milyon kişinin, beş yüz bininin hala kayıt altına alınmadığını da hatırlatan Toptaş, “gerçekten mağdur olduğu için gelen sığınmacıların yanında, amacı belli olmayan, sicili, kimliği belirsiz insanlar da geliyor. Sınırlar, kevgire döndü. Kişiliğini, kimliğini bilmediğimiz iki milyon insan saatli bomba gibi dolaşıyor Türkiye topraklarında” sözleriyle uyarıda bulundu.

RUS YAPIMI ROKETATARLARLA İLGİLİ İDDİALAR VARDI…

Toptaş’ın sabotaj olduğunu iddia ettiği Afyonkarahisar’daki mühimmat deposu patlaması davasında, şehit yakını avukatlarından Altan Ulutaş olay yerinde Rus malı, el yapımı roketatar kalıntıları bulunduğunu öne sürmüştü.

Burcu Oral Evren | KARSIGAZETE.COM

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s