HAYIRLI OLSUN(!) İÇ GÜVENLİK PAKETİ GEÇTİ

çocukları soğuktan korunmak için burunlarına atkılarını sardığında; kızları evlerinde yapayalnız otururken, polis elini kolunu sallaya sallaya hanelerine tecavüz ettiğinde; kaşını gözünü sevmedi diye yolda yürüyen oğullarını dövüp dağın başına attığında öğrenecekler.

çocukları yolda yürürken polisin kör kurşununa kurban gidip pisi pisine öldükten sonra, üstüne üstlük bir de terörist damgası yedikten sonra öğrenecekler. kızları kendini korumak için çantalarında biber gazı taşıdılar diye hapse atıldıklarında öğrenecekler.

siz uyurken, çocuklarınızın iç güvenlik paketi adı altında can güvenliği çalındı. can güvenliğimiz zaten yoktu da, biz öldükten sonra kimsenin başını ağrıtmayın diye itiraz etme, şikayet etme; adalet isteme hakkınız çalındı.

bu tasarıya “evet” diyen, susarak “evet” diyenlere alkış tutanlar; bir gün yaşayarak öğreneceksiniz neye alkış tuttuğunuzu.

cinayetleri meşrulaştırdınız. bizden hayatımızı çaldınız. tüm umutlarımızı tükettiniz geleceğe dair. bizi bilmediğimiz bir karanlığa yolcu ettiniz uyurken. bizi yaşadığımız ülkeden tiksindirdiniz. hepimiz kaçmak istiyoruz, kurtulmak istiyoruz sizin yüzünüzden bu ülkeden.

uyuyun şimdi güzel güzel. bir gün polis sizi o güzel uykunuzdan yaka paça uyandırıp ağzınızı burnunuzu dağıttığında, ve siz “polis beni dövdü” diye karakola gidip de, yaka paça dışarı atıldığınızda uyanmak zorunda kalacaksınız nasılsa.

sakın pişman olmayın ama o saatten sonra. pişman olmayın, ağlamayın.
kendi düşen ağlamaz çünkü.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s