Osmanlı meselesi

Bir padişaha reaya, kapıkulu, yeniçeri, fellah, hadım ağası veya cariye olmaya hevesli o kadar onursuz tipler türemiş ki…
Rıza Nur ve Kadir Mısıroğlu gibi yalan üretme makinalarının palavralarına talim etmişler…
Osmanlı’nın Almanlar ile birlikte girdiği Birinci Dünya Savaşından YENİK çıktığını bilmiyorlar mı? Dahası, Osmanlı’nın Arap ülkelerinde, Arnavutluk’ta, Bulgaristan’da, Avusturya’da ne işi olduğunu sorgulamıyorlar mı?
Osmanlı EMPERYALİST bir devlet idi. “Yurtta sulh, cihanda sulh” diye özetlenebilecek islamî prensip yerine “Yurtta şanlı soyumuza kayıtsız şartsız itaat, cihanda savaş ve işgal” firavunî prensibi uyguluyorlardı.

Uyduruk tarih kitaplarında anlatıldığı gibi dünyaya adalet dağıtmıyordu Osmanlı padi-şahları. Aksine zorba bir devletti. Kardeşlerini, babalarını bile taht için boğan paranoyak ve psikopat tiplerin liderliğinde azgın bir devletti. Üreten bir ekonomisi yoktu. Ekonomisi sağa sola saldırarak ülkeleri işgal etmek, zenginliklerini talan etmek, ve işgal ettiği ülkelerdeki halkın erkek çocuklarını yeni işgaller için yeniçeri olarak devşirmekten ibaretti. Ayrıca, kızlarına da tecavüz ediyorlar ve seçilenleri Padişahın haremine cariye (seks kölesi) olarak kapatıyorlardı.

Osmanlı paşaları içinde en başarılı komutan olan Mustafa Kemal’in önderliğinde bağımsızlık mücadelesi veren bir halkın Anadolu’yu kurtarmasına şükredeceğine nankörlük yapılıyor.

Lozan hezimetmiş. Asıl dertleri başka. Çünkü bu çakma Osmanlı torunları başlarında kendilerini aşağılayacak bir padişah özlemi içindeler. Aşağılanmayı din ve gelenek haline getirmiş atalarını körlemesine izleyen bir sürünün böyle bir şeye öykünmesi normal de başkalarını da kendileri gibi kapıkulu ve saray oğlanı yapma hevesleri normal değil. Onların rüyaları özgür ve onurlu insanların kabusudur.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s