Kontra dinci Adımlar dergisine saldırı hakkında DHKP-C Açıklaması

Tarih: 28 Mart 2015 / Açıklama: 443
HALKIMIZA DUYURULUR!

25 Mart 2015 tarihinde İstanbul Kağıthane’de Adımlar Dergisi’nin bürosunda patlayan bombayla örgütümüzün hiçbir ilgisi yoktur.

– “Dergiye bombalı saldırıyı DHKP-C üstlendi… Saldırıyı DHKP-C içerisinde yer alan Halkın Savunma Birliği isimli örgüt üstlendi. Örgütün Sosyal Medya hesabından yapılan açıklamada, ‘Adımlar dergisi, katliamları meşrulaştırması nedeniyle cezalandırılmıştır. Söylemlerine devam etmesi halinde eylemlerimiz de devam edecektir’ ” deniyor. (Zaman, 27 Mart 2015 Cuma)

– “Bomba ipe, ip kapıya bağlanmış… ‘“IBDA-C’ye yakınlığıyla bilinen IŞİD yanlısı yayın yapan dergideki patlamayı DHKP-C üstlendi.” (27 Mart 2015 Cuma, Sabah)

– Saldırıda DHKP-C muamması… Adımlar Dergisine yönelik bombalı saldırıyı yasadışı DHKP-C örgütünün üstlendiği iddia edildi, Ancak İstanbul Valisi Vasip Şahin bu bilginin teyit edilmediğini açıkladı” (27 Mart 2015 Cuma, Akşam)

Yukarıda üç gazeteden aktardığımız alıntıların tamamı yalan, maksatlı uydurma haberlerdir. Partimiz tarafından eyleme ilişkin ne “Sosyal medya hesabından” ne de başka türlü bir üstlenme yapılmamıştır.

Adımlar Dergisi AKP’nin güdümünde kontra bir yayın aracıdır.

2014 yılı Ekim ayında Kobane’de IŞİD saldırısına karşı direnen Kürt halkının direnişinin kırılması için bizzat AKP tarafından 7 Ekim’de Adımlar dergisinde “Kurban Bayramı kutlaması” kılıfı altında bir toplantı yapılmıştı. Toplantıya İBDA-C, Hüda-Par, BBP, MHP, SP ve Mustazaf-Der adındaki örgütler katıldı.

Toplantıda konuşan, ev sahibi Adımlar Dergisi Genel Yayın yönetmeni Ali Osman Zor şöyle diyor: “Şartlar bizi savaşa zorluyor. Savaş şartları yaklaşıyor, daha sık bir araya gelmemiz gerek. Gıda stokundan, telaffuz etmediğimiz ama hepimizin bildiği hazırlıklara kadar hepsini yapmak zorundayız.”

Adımlar Dergisi Genel Yayın yönetmeni Ali Osman Zor’un aktardığımız konuşmasından da anlaşılmaktadır ki, Adımlar Dergisi sıradan bir dergi değildir… Bizzat Tayyip Erdoğan tarafından halka karşı kullanılan kontraların örgütlendiği halk düşmanı bir karargahtır…

Sonuç olarak; Adımlar Dergisi Halk düşmanı AKP güdümünde kontra örgütlenme merkezi olmakla birlikte patlayan bombanın örgütümüzle hiç bir ilgisi yoktur…

Basında örgütümüzün bombalamayı üstlendiğine ilişkin çıkan haberler maksatlı, yalan haberlerdir… Gerçeklerin üstünü örtmek için uydurulmuş haberlerdir…

Patlayan bomba, Ali Osman Zor’un 7 Ekim’de yaptıkları toplantıda , “telaffuz etmediğimiz ama hepimizin bildiği hazırlıklar” dediği hazırlıkları yaparken kaza ile ellerinde patlayan bir bomba veya başka bir kirli kontra faaliyet sonucu olmuştur. Kesinlikle örgütümüzle ilgisi yoktur. … Bunun üstünü örtmek için sanki bir eylem yapılmış gibi patlama örgütümüzün üstüne atılmaktadır…

HALKIMIZ!

THKP-C’den Devrimci Sol’a, Devrimci Sol’dan DHKP-C’ye 45 yıllık tarihimizde ne yaptıysak savunduk, ne savunduysak yaptık…

Adımlar Dergisi bugün için hedefimiz olacak halk düşmanı bir üs olmakla birlikte patlayan bomba ile örgütümüzün hiçbir ilgisi yoktur!

DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s