İKİ DEVRİMCİ MİLİTAN ve SAVCI, POLİS tarafından mı İNFAZ edildiler?

Nedense kimse bu soruyu sormuyor.

Bunu yüreklice ilk yazan CHP Tunçeli milletvekili Hüseyin Aygün oldu. Bugün ilk günkü devlet (yani faşist AKP ve diktatör RTE) yalakalığı medya sürüsüne katılan Yurt gazetesi uyanarak yer verdi. Keza Cumhuriyet ve Birgün. Evrensel’e göre böyle bir “olay” olmuş galiba. (TKP-Sol umulmadık doğru yaklaşımı koyabildi nihayet). Bu infazlar 1970’li, ’80’li, ’90’lı yıllardaki infazlara çok benziyor. Önce “sağduyu” sahibi sürü “kahrolsun terörizm” ilahisinde birleşiyor. Bütün kaypak küçük burjuva yüzler kendini teşhir ediyor. Diğer tarafta geleneksel ağıt yakma ritüellerinde boğuluyoruz. Sonra birkaç cesur gazeteci çıkıp olaya değinmeye başlıyor. Ama gündem mühendisleri denen post modern gestapolarımız başka sahnelerde oldukları için sürüde işi “yaa”, “aslında” gibi geyik böğürmeleri ile atlatıyor.

Tıpkı Bedri Yağan, Sinan Kukul, Sabahat Karataş ve diğer yoldaşlarının katlini araştırmak zahmetine girmeyenler Özel Harekat polisi tetikçi Ayhan Çarkın’ın çok ciddi ve doğru itiraflarını hiç duymadıkları-okumadıkları-konuşmadıkları gibi. MİT görevlisi Mahir Kaynak itiraflara başlayınca eski 9 Martçıların yaptığı gibi. Keza Taner Akçam’la halvet olanların 12 Eylül’de örgütlerinin katledilmesinin gerçek araştırma ve soruşturmasına girişmedikleri gibi. Ama bunlar artık devletin bir kanadı ile işbirliği içinde olduğu için mesele yok. Geride Kürtlerle, Aleviler kalıyor. Mesele etnik boyutta ise sorun yok. Yeter ki sınıflar mücadelesini seslendiren olmasın.
Konuyu uzatmayalım. 48 yıllık Türkiye, Filistin ve Avrupa’da silahlı mücadele, askeri eğitim, sıcak alan çatışmaları ve örgütlenmeleri ve de bu konuda kitap yazabilmek için dokümanlar hariç yaklaşık 350 kitap okuyup-inceleme birikimime dayanarak iddia etmiyorum, yazıyorum ki BU CİNAYETİN FAİLLERİ ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ (İstihbarat Daire Bşk.) ve onları yönlendiren bu OPERASYON’dan sorumlu MİT müsteşarı ve ilgili anti-terör bürosundaki ekiptir.

Soruyorum:
1- Militanın elindeki silah kaç kalibreliktir?
2- Savcı’nın vücudundan çıkan mermiler kaç kalibredir?
3- Yoksa savcı da Saray’ın hattından çıktığı için cezalandırılmış mıdır?

“Gerçekler ayrıntılarda gizlidir” ama bizim solcumuz, devrimcimiz ayrıntılara takılmaz hale getirilmiştir.Bilimsel Sosyalist Proleter Devrimci litaretüre göre durum vahim.Ama yiğit genç insanlarımız, devrimci kadrolarımız katlediliyor. Örneğin Alevi kesime karşı gizli bir “temizlik” yapılıyor. Devrimci kadrolar bizim yüreğimiz, göz bebeğimizdir. Kitle olmadan devrim değil eylem bile yapamazsınız. Okumak, sorgulamak, kadroları güvenliğe almak devrimci mücadelenin ilerlemesi için gereken bir neşter vuruştur…

                                                                                                                                     Halid ÖZKUL

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s