“KOMPLO TEORİSİ” VAR MI?-III

SÖZCÜ gazetesi. Rahmi Turan’ın yönetiminde belki de ortağı. R. Turan; Demokrat Parti 1950’de Amerikan desteği ile iktidara gelince kurulan Hürriyet gazetesinin sahiplerinden Erol Simavi’nin has adamı.

E. Simavi, Skoç 13. ritine Fransa’da insinye edilmiş 33 dereceli mason maşrık-ı azamı. Mafiayı denetleyen adam. Organizatör. Kültür işleri sorumlusu: sinemayı denetim altında tutan İlker İnanoğlu‘nun da şefi. “Ergenekon” şebekesinin 2. kademesinin en önemli üyesi. Darbe içinde coup d’etat yaptıracak kadar- 27 Mayıs’ta.

Türkiye’de özel adası olan, silahlı muhafızları olan tek adamdı. “Soğuk Savaş” bitince gazeteyide adayı da satıp emekli oldu ve İsviçre’ye yerleşti. Avrupalı NATO Stay-Behind’çıların “güvenli evi”ne. Genellikle Türkiye CIA operasyonlarından emekli olan MİT’çiler, iş adamları Mıngırdıç Şellefyan gibi hep buraya göç ederler. Şebekenin gizli kasaları İsviçre bankalarındadır. Peki, Rahmi Turan’ın misyonu ne “Çağlayan Eylemi” ve benzer durumlarda görüyoruz. Gazetesi nasyonal Sosyalistlerin, Solcuların ve Atatürkçü ulusalcı gizli neo-faşistlerin yuvası… Böyle durumlarda medyanın ve köşeleri tutmuş yüzsüzlerin maskesi düşer. Bunlar kutsanmış adamlar olduklarından kimse bunlara dokunmaz ta ki bir devrim gelip onlara “kızıl terör”ün ne olduğunu gösterene kadar.

Halid ÖZKUL

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s