20 bin peşin Memurluk senin

NE DIYORSAK O:
https://turkiyeninkurtulusu.wordpress.com/2014/09/18/sinavsiz-memur-olmanin-kolay-yolu/

CHP tarafından gündeme getirilen ve AKP’li yöneticilerinin yakınlarının KPSS’siz olarak kamu kurumlarına alınmasını öngören “VIP Torpil” skandalında ikinci perde.
Başkent’te elden ele dolaşan dosyaya göre, AKP’li olmayan memurlar işe alınırken rüşvet 20 bin liradan başlıyor. İşe girdiğinde aldığı maaşa göre bu fiyat 90 bine kadar çıkıyor.

Taraf Gazetesi’nin haberine göre, CHP tarafından gündeme getirilen ve AKP’li yöneticilerinin yakınlarının KPSS’siz olarak kamu kurumlarına alınmasını öngören “VIP Torpil” skandalında ikinci perde. AKP’li olmayan vatandaşlar KPSS’siz olarak işe alınırken, bunlar için rüşvet tarifesi oluşturulduğu ortaya çıktı. Rüşvet tarifesinde en düşük işe alım bedeli 20 bin ile enerji KİT’lerinde.

BELGE YAĞIYOR

7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala Başkent’te adeta dosya savaşları yaşanıyor. AKP’nin oylarının düştüğünü gören bir çok AKP’li bürokrat muhalefet partilerine gizliden dosya getirmeye başladı. Söz konusu bürokratların bir kısmı dürüst ve yolsuzluklara karışmamış kişilerden oluşurken bazılarının da olası bir iktidar değişikliğinde kendilerini garantiye almakisteyen kamu görevlerinden oluştuğu öğrenildi. Söz konusu bürokratların getirdiği ilginç dosyaların birisini ise KPSS’siz işe alım tarifesi oluşturuyor.

KPSS’SİZ İŞE ALIMLAR İKİ ŞEKİLDE

Dosyada yer alan bilgilere göre KPSS’siz işe alımlar iki şekilde gerçekleşiyor. Bunlardan ilkini AKP’li yakınların istisna kadroları olarak nitelendirilen basın müşavirliği, özel kalem müdürlüğü ve müşavirlik kadroları üzerinde ücretsiz olarak memur olmalarını içeriyor.

İkinci yöntem ise sıradan vatandaşlara uygulanıyor. Bunun için KPSS’siz işe alınan vatandaşlardan yüksek tutarda ücretler tahsil ediliyor. Dosyada yer alan bilgilere göre, en düşük işe alım bedeli 20 bin liradan başlıyor.

RÜŞVET BEDELİNE İKİ TAKSİT

Ancak işe girdiğinde aldığı maaşlara göre rüşvet tarifesi yükseliyor. THY, Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumlarda KPSS’siz işe alımlar için 40 bin lira istenirken, ücretlerin kısmen yüksek olduğu bakanlıklarda rüşvet 60 bin liraya kadar çıkıyor. En yüksek rüşvet 90 bin lira ile idari yargıya girişte istenirken, iki taksit yapılıyor. Taksitler de maaşın bağlanması ile birlikte ödenmeye başlıyor. Bu işlemleri gerçekleştiren kişilerin ve bürokratların da isimleri dosyalarda yer alıyor. CHP ve MHP yöneticileri ise dosyadaki iddiaları mercek altına aldı. İsimlerin teyit edilmesi ile birlikte dosyanın “VIP Torpil Listesi” gibi kamuoyuna açıklanması planlanıyor.

Taraf

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s