Diyanet in son kazığı-Ali BEKTAN

Evet Sevgili dostlarım içinizde Ramazan ayında oruç tutacaklar için Diyanetin bu seneki kazığını şimdiden yazayım. Bu kör imam 3 yıl önce başlattığı icraatında Kuran-ı Kerim’deki Ayetin yerine kendi uydurduğu imsak saatlerini Müslümanlara zorla dikte ettirmektedir. Çünkü üç yıl boyunca insanları bu yaz sıcağında 1 saat erken oruça sokarak insanalar işkence ediyor. Bu adam camilerde seçim öncesi iktidar yanlısı hutbeleri okutur. Ama iş Allahın Ayetlerini uygulamaya gelince yapmaz.
O yüzden Bu sene imsak listesini yine aynı kafayla hazırlatmış. İmsak Saati 18 Haziran saat 3.22 peki Güneş ne zaman doğacak tam 2 Saat 2 dakika sonra peki Ayette Allah ne diyor. Siyah iplik ile beyaz iplik ayırt edilene kadar yiyip için. Yani bırakın bir saati adamların kafaya göre iki saat önceden oruç’ a başlanacak.
İmsak nedir?
İmsak ramazan ayında oruç tutacak Müslümanların sahur sonrasında sabah ezanı ile birlikte başlayan yeme ve içmeyi bırakma anlarıdır. Kelime manası, kendini tutmak, bir şeyden el çekmekdir. Takvimlerde, imsak’ın günlere ve illere göre başlama saatleri belirtilir. Sabah Namazı İmsak’tan 15-20 dakika sonradır. İmsak vaktinin başlangıcı, tan yerinin ağarmasıyla başlar. Bu vakit, takvimlerde imsak vakti olarak gösterilmektedir. İmsak vaktinden iftar vaktine kadar, ibadet niyetiyle; yemeden, içmeden, cinsi münasebetten ve diğer orucu bozan şeylerden uzak durmak, el çekmek demektir.
İslam’ın temel esaslarından biri olan orucun, tek rüknü imsaktır. Kur’an-ı Kerim’de, “Artık (Ramazan gecelerinde) onlara yaklaşın ve Allah’ın sizin için takdir ettiklerini isteyin. Sabahın beyaz ipliği (aydınlığı), siyah ipliğinden (karanlığından) ayırt edilinceye kadar yiyin, için, sonra akşama kadar orucu tamamlayın.” buyurulmaktadır (Bakara, 2/187).
Peki bazı cahil sürüsü çıkıpta abi erkenden oruca başlasak ne olur gibi saçma sapan şeyler yazmasın. O beyinsizler şunun cevabını versinler. Allahın Ayeti mi önemli? Diyanetin uydurduğu İmsak mı? Kör İmam öldüğünde sen bu milyonların oruç hesabını nasıl vereceksin.
HZ Muhammet:” Dini zorlaştırmayın, kolaylaştırın” derken…

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s