Sümer TİLMAÇ,Sedat PEKER ve Geberen Gladiocular-Halid ÖZKUL

İlginçtir, medyatik olduğu için AKP yanlısı olduğu halde kolundaki Gazi (silinebilir) dövmesini gösterince “kahraman” olan bir sanatçının ölümüne RTEcı mafia babası Sedat Peker ile beraber çok ama çok üzüldük.
Gariptir ki bu arada ölen EROL SİMAVİ hakkında necip solcu medyamız (Cumhuriyet hariç), çok bilgiç sosyal medyamızda da tek satır yazı çıkmadı. Tıpkı ondan bir kaç ay önce ölen TALAT HALMAN gibi.

İnternette ve kendi basılı veya www. yayımlarında “devrim yapıp SANKİ iktidar olmuş” kadar ahkam kesen; Kürt etnik milliyetçiliği yalakalığında birbirini geçmek için her türlü solcu fırıldağı çeviren ultra-“devrimci” örgütlerimiz bu konuda bilgi sahibi değildi.

Diyalektikten bahsedip hala 1900’lerin Wilson-Lenin hattı UKKTH “yasin-i şerif”ini hatim indirmekte inat eden bu sefalet felsefesi sahiplerinin Türkiye mali oligarşisinin en önemli faşist devlet örgütlenmelerine önderlik etmiş bu kişiler hakkındaki bilgilerinin olmaması tuhaf değil mi?

Karakolun önündeki polisi devirmeyi “devrimci eylem” zannedenlerin bu kıskacı aşamamasının nedenlerini sorgulamaktan çekinmeleri bu kişilerin aynı zamanda bilimsel komünist proleter devrimci çelik çekirdek örgütlenmeden habersiz olmalarının en önemli kanıtı. Böyle yazınca kızıyorlar ve kendi rahat burjuva yaşamlarından da prim vermiyorlar. Romantik devrimcilik oynamak bir haz alma biçimine dönüşmüş. Bu zinciri sorgulamadan Türkiye’de komünistlerin Bolşevik tarzda örgütlenmelerine imkan yoktur…
Suskunluğun iki nedeni vardır. bir; bilgisiz olduğunuz için cevap veremiyorsunuz; bunu itirafta edemiyorsunuz. o zaman siz küçük burjuvasınız. kesinlikle kendinizle hesaplaşmanız zorunludur. iki; ajan-provokatör tuzağının parçasısınız, maskeniz düşecek diye ödünüz kopuyor. onun için örgütleri fraksiyonel olarak parçalıyorsunuz, misyonunuz bu ve kafanıza sıkılmayı hak etmişsiniz ama şansınız var ki onu yapacak proleter devrimci örgütün kurulmamasında emeğiniz övgüyü hak ettiriyor….

Devrim kadrolarla yapılır, hangi liderlik kadrolarını yok ettiriyor ise bilin ki o devletin ajan-provokatörüdür, sizin duygusal “feda” mistisizmi geleneğinizi kullanıyordur. Devrim sokakta, profesyonel kadrolarla imal edilir. Bu imalat politik-ekonomi ve kültürel-psikolojik savaş sanatının bütün inceliklerini karşı-devrimci burjuvaziden çok daha akıllı-bilgili-bilinçli bir süreci içinde uygulayarak kullanmak zorundadır. Çünkü tarihsellik sınıflar mücadelesinin tastamam kendisidir. Onun için inatla kurtuluşa kadar savaşa savaşa kazanacağız…

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s