Uzayda – Kutuplarda İbadet-Hans Von AIBERG

Uzayda Dünyaya dönersiniz. Dünya eğer (mesela Güneş arkasında kaldıysa) dilediğiniz yere dönersiniz. Uzayda YÖN yoktur. Yönü belirten ARZ (ayak basma) eylemidir. Ayak bastığımız her yere ARZ (yer, yerçekimi) ve ayak basamadığımız çevreye de GÖKLER diyoruz. Uzayda çekimsiz alanda ayak hiçbir yere basmadığından asla YÖN yoktur. Siz düz dururken, öteki ters durur ve bu görecelidir. Ta ki, uzay istasyonunun motorları çalışınca, yani dönü eylemi başlayınca merkezcil kuvvet çekim (gravitik) kuvvetinin yerine geçer (ikame olur). O zaman herkes DÜZ gibi olur. Ama biri amuda kalkınca o gerçekten terstir. Dolayısıyla uzayda yön yoktur ve her yer her yön kıbledir. Üstelik Dünya’ya dönmenin, ya da Güneş ardında kalan Dünya’ya yöneleyim derken Güneşe tapmak gibi bir risk de yok. O İMAJ olarak Kâbe (İbrahim odağı) olarak düşünülmelidir. Mekke’nin tersindeki öteki yarı kürede duran bir uzay istasyonunda yine Dünya’ya yönelinir (Hayali bir çap ile Mekke’ye yönelmiş olursunuz, bu da Dünya’ya tapmak anlamına alınmamalıdır).

Gelelim namazın diğer farzı olan ZAMAN konusuna: Uzayda zaman için şu koşullar vardır. Uydu (Satelit, uydu kent, uydu üs ya da istasyon) Dünya’ya tabii ise İZDÜŞÜMÜ olan kentin koşullarına ya da Mekke’yi odaklamaya yönelecektir. Dünya saat dilimleri bir kuluminasyon ve deklinasyon (gökyüzü enlem ve boylamları, Kur’an’da ki adı Melei Âlâ) üzerinden saat dilimleri yapılır.

Şu anda Messenger’dan mesaj geldi. Yazacaklarım onadır: Dünya yörüngesindeyse o Güneş’i gördüğünde SABAH başlamış oluyor. Güneş kaybolduğunda akşam başlamış oluyor. İkisinin tam ORTASINDA ise GÜN başlamış oluyor. GÜN ORTASI=SALATI VUSTA. Tarafeyn namazları bunlar, kalan ise GECE namazı. (Mesaj sonu)

Kolonilerde (Mars, Merkür ılıman bölge, Venüs kubbe maden üsleri vb.) bulunduğu sistemde GÜNEŞİ gördükleri anda sabaha girecekler, görmedikleri anda ise AKŞAM’ı idrak edecekler. Asteroid, Jüpiter uydu ileri karakollarında ve KUTUPLARDA ise 21 Mart 23 Eylül yasalarına tabii olacaklar. (İkinci mesaj sonu)

Dönelim bizlere. BİZLERE çünkü, iki tarafa birden YAZDIM, iki taraf da bizleriz. 21 Mart 23 Eylül yasalarında gece ve gündüz 12 saattir. İbadet saatleri tam 60 dakikadır. Ekvator yasaları da denir. Kutupları gün ışığı yalayarak (yatay) geçtiği için, kural bozulur ve EKVATOR yasalarına tabi olurlar. Oysa ekvatora 90 açı derecesi DİK gelir, aynı anda kutuba 180 açı derecesiyle YALAYARAK geçer bu ışın. 180 olgusunda belirsizlik (6 ay gündüz ve gece) olduğundan yerini logaritma gereği Ekvator (Eşlek) yasalarına bırakır. Eğer ekvatorda yaşamıyorsanız, kuzey ve güney yarıküreler 21 Mart (Kuzeyde İlkbahar başlangıcı; Güneyde Sonbahar başlangıcı) ve 23 Eylül’de (Kuzeyde güz başlangıcı, Güney yarıkürede İlkbahar başlangıcı) gün-gece eşit olduğundan bu yasalar KUTUPLARA DA bağlıdır.

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s