İstanbul da EŞCİNSELLER Yürüyüşü ve DEVRİMCİ AHLAK-Halid ÖZKUL

liberal “demokrasi, insan hakları, hürriyetler, çevrecilik, feminizm. lgbt” kavramlarını tartışmak için önce emperyalist think-tank kuruluşları tarafından 1980’lerin başında kotarılan POLİTİK PSİKOLOJİ denilen taktiğin amaçlarını kavramak zorunludur. “Tarihi sınıflar mücadelesi yapıyor” sentezini çok iyi kavramış olan bu çevreler gerçekten çok başarılılar ne kadar entel-dantel solcu varsa hepsini saflarına katmış götürmekteler; evet “devrimci ahlakçılar” size ters gelebilir. Ama tariihi anarko-nihilist küçük burjuvazinin heyezanları yapmıyor.

,Üretim güçleri ve üretim ilişkileri içindeki nesnel koşullar içinde sınıf mücadelesi veren proleter veya yandaşı bilinçli insanlar inşa ediyor. Kanlarını ve canlarını ortaya koyarak. Fabrika üretimi disiplini ZORUNLU kılar bu determinist bir olgudur. Bu olgu ister istemez kendi devrimci etik değerlerini yaratır “devrimci ahlak” bunun üzerinden yükselir. küçük burjuvaların Freudik orgazm mahsülü beyinlerinin çarpıklığından değil.

Proleter Devrimci ahlak serttir bütün burjuva pisliklerin üstünden silindir gibi geçer, işinize gelirse savaş cephesinin mevziinde hizaya girin, gelmezse kapitalizm cehenneminin dibine kadar yolunuz var…

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s