BAŞKANLIK ISRARINDAKİ ŞEYTANİ SIR!

ABD’de CIA’nın yan kolu olarak çalışan RAND, 2008 yılında Pentagon için bir rapor hazırladı. Bu rapor, ABD’nin özellikle Ortadoğu’da 2020 yılına kadar sürdüreceği hesaplanan “uzun savaş”la ilgili stratejiler içeriyordu.

Raporda, petrol rezervlerinin bulunduğu bölgeler arasındaki kırılamaz hatlar kurmak için mezhep savaşlarından nasıl istifade edileceği anlatılmaktaydı.

Rapor, Selefi-Cihatçı grupları birbirine karşı savaştırarak ülkelerin bölünmesini yani “böl ve yönet” stratejisini öngörmekteydi. Bu stratejinin uygulanmasında örtülü operasyonlar, bilgi operasyonları, düzensiz kuvvetler ve yerel güvenlik güçlerinin desteklenmesi yöntemleri kullanılacaktı (Şu an Türkiye ile ABD’nin Suriyeli muhaliflerin eğitilmesine ilişkin “Eğit-Donat” operasyonu da bu raporda yer alıyordu). Ayrıca, “itin ite kırdırılması” stratejisiyle bazı cihatçı gruplara silah yardımı yapılması bile bu raporda yer alıyordu (Bkz. MİT TIR’ları ile ilgili gelişmeler)

“Unfolding the Future of the Long War” adlı rapor, ABD’nin askeri ve diplomatik politika önceliklerinden oldu (Obama’nın onayıyla tabii ki) ve buna CIA’nın da desteği sağlandı. ABD, Ortadoğu’da şu an bu rapordaki strateji ve taktikleri uyguluyor.

Uygulanacak strateji için işbirliği yapılacaklar listesi hazırlandı ve bu listede Recep Tayyip Erdoğan’a da yer verildi. Erdoğan, birkaç yalpalama dışında (Rusya’ya yakınlaşma, Çin’den füze sistemi alınması vb.) kendisine biçilen rolü kabul etti ve uygulamaya koydu (Uygulamasaydı sonu Saddam ve Kaddafi olacaktı ve bu kendisine söylendi).
Rapordaki en ilginç maddelerden biri, işbirliği yapılacak bölge ülkelerindeki devletin güçlü olması gerektiğine ilişkindi. Bu nedenle, Türkiye’de başkanlık sisteminin kurulması ve ABD’nin “uzun savaşı”nda “uzun adam”ın He-Man olması gerektiğine karar verildi. Erdoğan da bu konuda ABD’ye taahhütte bulundu.

Erdoğan işte bunun için “Başkanlık” diye ısrar ediyor, meydanlara çıkıp aleni parti propagandası yapıyor; beceremezse akibetinin ne olacağının korkusuyla…

Ve de belki fikirlerinin kendisine ait olduğunu zannederek.

Kaynak: Jonturk

Yorgo Der ki; Şimdi anladınız mı neden savaşa giriyoruz. Neden Mit tırları silah taşıyordu. Neden sürekli Suriye ile savaş tamtamlarını çaldılar. İşte bu yüzden. Bu ülke bu zihniyetten, bu yönetimlerden kurtulmazsa da sonu pek hayırlı olmayacak. Bunu anlamak için illa profesör mü olmanız lazım? Başkanlık sistemi için boşu boşuna mı o kadar propaganda yapılıyor? Cumhurbaşkanı olduğu halde Sayın Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Başkanı gibi seçim propagandalarını boşuna mı yaptı? Çünkü bu ülkede iktidarları biterse, hayal ettiği Başkanlık elinden uçup gidecek ! Uyanın artık. Artık keyif yapma zamanı değil. Kendini düşünmüyorsan çocuklarının geleceğini düşünmek için uyanma zamanı !

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s