Malta ‘Blackwater’un operasyonal üssüdür’

Bir Avrupalı Parlamenter Giovanni Claudio Fava düzenlediği belge çalışması yoluyla iddia etmiştir “Malta, Irak’ta ve başka yerde (A)BD güçleri tarafından kullanılan olarak üstlenilen daha ve daha çok rolleri gittikçe üstüne alan özel askeri milisin kurucusu Blackwater’ın operasyonal üssüdür”. 2004’de, Cofer Black, CIA’dan Dışişleri Bakanlığına geçti ve oradan Blackwater’ın başkan yardımcısı oldu. CIA’da durduğu sürede, Black, “özel suçluyu ülkesine iade etme”ye karşı örneğin Polonya, Romanya, Mısır vesaire daha az sert işkencenin uygulandığı ülkelere Afganistan veya Irak’tan tutukluların gizli nakliyesini örgütlemekle suçlanmaktaydı. Bu uçaklar, Afganistan ve Guantanamo, Abu Ghraib arasında seyahat etti ki o birçok Avrupa ülkelerinde olan örneğin Britanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Malta ülkelerinin kendileri haberdar olmadan çoğu zamanlar sık sık mola yerleri yaptı, o (işleve) devam etti. Şimdi İsveçli dava vekili Dick Marty, Blackwater yardımcıları– Presidential Airways ve Aviation Worldwide Services adlarını ve “CIA’nın tutuklularının uçuşu”na ilişkin belgeleri Avrupalı Parlamentere göndermiştir.

Blackwater’ın Sahibi Casuslar Kiralamıştı

Eski-(A.)B.D İstihbarat İşlevleri Nokta Firması’nın Listesi
İlkin Afganistan ve Irak’ta onun güvenlik içinde çalışması için iz bırakan bir adı oldu. Şimdi o istihbaratı üstüne alıyor. Prince Group, holding şirketi ki o Blackwater Worldwide [Worldwide-Küresel.ç.n.] (olarak) tanınır, bir operasyon inşa etmiştir ki hükümet ve endüstrideki müşteriler için doğal felâketler, iş-arkadaşlığı hükümetleri, denizaşırı düzenlemeler ve global politik gelişmeler hakkında istihbaratı adamakıllı havayı koklayacak. Operasyon, Toplam İstihbarat Çözümleri, eski hayaletlerin bir nöbet cetvelini bir araya toplamıştır—örneğin CIA ve savunma istihbaratı ajanslarından yüksek-rütbeli şahsiyetler — kim Blackwater’da rağbette eski askeri görevlilerin aday listesi yansıtır. Onun başkanı Cofer Black’tir, CIA’da karşı terörizm eski başı denizaşırı gizli mahkumlar vazifesinde onların bir bölümünün alıkoyulması ve El-Ka’ide şüphelilerinin sorgusu ve icra kapsar, ajansın daha çok tartışmaya yol açan programlarının çoğunda onun liderlik rolü bilinir.

Bush’un Karanlık Ordusu

Blackwater, Rumsfeld’in demecini defalarca örnek olarak göstermiştir ki müteahhitler kanıt olarak “Toplam Güc”ün parçasıdırlar. Bu ulusun “savaşım yetenekliliği ve yeteneği”nin bir yasal parçasıdır. Yakaran Rumsfeld’in maksadı, şirkete ordunun vasıtasıyla yararlanılan başıbozuk dava nedeniyle bağışıklığa yetki veren— yasa onun fazla güçlerine bilinen etki içinde izin vermiştir, ama hem de savaşcı sistem ordunun mahkemesi tarafından sınırlanmaz. Blackwater’a bilgi almak başta iken Irak’ta işlevler altında gizli taşeronların karmaşık labirenti üstüne odaklanmıştır, şirkete eksiksiz bir soruşturma, özel ordu bağlı bir politkanın korkutan bir resimini ortaya çıkarır ki o Bush Yönetiminin Praetorian Guard*ı olmuştur.
[*Antik Roma’da imparatorun özel muhafız kıtası.ç.n.]

Blackwater’un cezalanmayacağından emin olması

Onun müteahhitlerine hiçbiri Irak ne de(A)BD yasaları uygulaması, böyle bir tartışmaya yol açan ateş açmada cezalandırmamaya gidilebilir. ‘Onlar cinayet nedeniyle kaçabilmekte” diğer savaş bölgeleri ve Irak’ta (A)BD asker ve diplomatları için güvenlik sağlayan Blackwater örneği kiralık özel şirketlerin eleştirilerinin haykırışı olmuştur. Şimdi sanki eleştiriler doğru olabilmekte görünür—ve en kötü yolda.

BND -Vatikan -Gladio ve Mafya -Halid ÖZKUL – (Ekler kısmı)

Reklamlar

About tkmb2247

TURKIYE NIN KURTULUSU ICIN MUCADELE BIRLIGI
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s